16 pomysłów mieszkańców Szczecinka

Miasto z Wizją / 24.05.2022 / Komentarze
Budżet Obywatelski 2023 - co chcemy zrobić?

W poniedziałek (16 maja) w artykule: "Budżet Obywatelski 2023 - złożyliśmy 16 projektów"

napisaliśmy o zakończeniu zgłaszania projektów do przyszłorocznego Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Wspomnieliśmy też (przykładowo) o kilku projektach, które szczecinecczanie chcą realizować. Dziś pełna lista.

* Rok dobrych rzeczy - cykl zajęć dla młodzieży i koncert rap połączony z Graffiti Jam.

* Przebieralnie drewniane na Plaży Wojskowej.

* Tor Ninja - profesjonalny tor z przeszkodami.

* Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych.

* Bezpieczne Osiedle Wodociągowa - monitoring miejsc rekreacji dla mieszkańców.

* Bezpłatne przejażdżki po jeziorze Trzesiecko na dmuchańcach za motorówką.

* Stop Hop - poprawa warunków jazdy i bezpieczeństwa poprzez regulację studzienek na ulicach Szczecinka.

* Zewnętrzna ścianka boulderingowa.

* Nauka strzelania dla mieszkańców Szczecinka.

* Cykl wydarzeń muzycznych na Mysiej Wyspie.

* Gryf i Jesiotr w akcji - montaż na terenie Szczecinka rzeźb z udziałem symboli z godła miasta.

* Modernizacja drogi dojazdowej na Mysią Wyspę.

* Art Piknik Festival.

* Akcja Reanimacja.

* Wyciąg narciarski orczykowy.

* Zielony Zakątek przy Zespole Szkół Społecznych.

Teraz każdy z w/w projektów zostanie poddany  weryfikacji. Po sprawdzeniu prawidłowości wniosków urzędnicy będą musieli upewnić się także, czy koszt ich realizacji zawiera się w określonych „widełkach” cenowych. Przypomnijmy, że każdy z projektów nie może być tańszy w realizacji niż 20 tys. złotych i nie droższy niż 200 tys. złotych.

O tym, które z najnowszych, 16 zaproponowanych inicjatyw trafią pod głosowanie dowiemy się po zakończeniu weryfikacji wniosków. Ratusz ma na to czas do 5 lipca. Głosowanie na projektami, z których wyłonione zostaną zwycięskie - przeznaczone do realizacji - rozpocznie się 19 września i potrwa do 10 października. Ich realizacja rozpocznie się od stycznia przyszłego roku.