162 interwencje, pijani w szpitalu i na ulicy

Miasto z Wizją / 14.03.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 162 interwencje w stosunku do 112 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 31 zdarzeń, z czego w 25 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- W poniedziałek (7.03) około godz. 22 patrol został wezwany na interwencję do szpitala gdzie w piwnicach szpitalnych mieli koczować bezdomni. Na miejscu w piwnicach zastano dwóch doskonale znanych nam bezdomnych, którzy upojeni alkoholem leżeli na podłodze. Bezdomnych obudzono i nakazano opuścić im teren szpitala. Podczas wyprowadzania jeden z nich stał się agresywny, zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy oraz kopiąc nogą w drzwi pomieszczenia dokonał ich zniszczenia, uszkodził również rury CO wraz z grzejnikiem. Bezdomny ten został obezwładniony i umieszczony w radiowozie do czasu przyjazdu policji. Policjanci odmówili jednak podjęcia interwencji z uwagi na to, że - ich zdaniem - nie otrzymali odpowiedniego zawiadomienia w tej sprawie. W związku z takim rozwojem sytuacji bezdomnego puściliśmy wolno.

W sobotę (12.03) przed godz. 21 patrol dozorując ul. 28 Lutego zauważył mężczyznę leżącego na ziemi. Jak się okazało był on do nieprzytomności upojony alkoholem. Na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali zespół Pogotowia Ratunkowego.

Straż Miejska włączyła się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie IMPULS oraz Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego pn. „Bądź życzliwy”. Strażnicy zorganizowali zajęcia dla dzieci. Impreza odbyła się w sobotę 12 marca.