200 metrów Waryńskiego do przebudowy

Miasto z Wizją / 18.05.2016 / Komentarze
Powiat ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji

Starostwo Powiatowe jeszcze przed przystąpieniem do przebudowy ul. Staszica poprowadzi inwestycję na ul. Waryńskiego. Chodzi o przebudowę 200-metrowego odcinka drogi w pobliżu Kronospanu (w ciągu drogi powiatowej nr 1294Z) wraz z budową zjazdu na działkę nr 76/2. Powiat ogłosił właśnie przetarg w celu wyłonienia wykonawcy tej inwestycji.

Ulica otrzyma m.in. nową nawierzchnię bitumiczną i oświetlenie. Zostaną też wykonane wszelkie inne prace niezbędne przy tego typu inwestycji, min.: zatoka autobusowa, kanalizacja deszczowa, pobocza, itp. Będzie też ścieżka rowerowa - z betonu asfaltowego.

Starostwo zamierza zakończyć inwestycję do 20 lipca br. Jej cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.