34 dzieci znajdzie miejsce w przedszkolach

Miasto z Wizją / 01.09.2016 / Komentarze
Kredka, U Cioci Gosi i Tęcza z dofinansowaniem. Burmistrz rozstrzygnął konkurs

Dodatkowe miejsca dla dzieci w szczecineckich przedszkolach stały się faktem. Wyniki konkursu na ich utworzenie i prowadzenie ogłosił właśnie burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Dodatkowe miejsca powstaną w trzech placówkach: Przedszkolu ,,Tęcza” przy ul. Nowej 2 – 12 miejsc, Przedszkolu ,,U Cioci Gosi” przy ul. Białogardzkiej 6 – 12 miejsc oraz w Przedszkolu ,,Kredka” przy ul. 28 Lutego 3b – 10 miejsc - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.
- Wymienione przedszkola otrzymają dofinansowanie z budżetu miasta. W 2016 roku będzie to kwota 490 zł miesięcznie na jedno dziecko. W kolejnych latach wysokość dotacji zostanie ustalona przez Radę Miasta, nie będzie ona jednak niższa niż wspomniane 490 zł.
Jak powiedział nam M. Ludewicz, placówki, które zostały wybrane do realizacji zadania będą oferowały dodatkowe miejsca przynajmniej do 31 sierpnia 2018 roku.