37 Bieg Osińskiego w ostatnią niedzielę kwietnia 2021

Miasto z Wizją / 02.08.2020 / Komentarze
Wirus - organizatorzy zrezygnowali z wrześniowego terminu. Nowy - 25.04.2021 r.

Niestety, pandemia wirusa storpedowała wszystkie wydarzenia sportowe mające masowy charakter. Nie odbędzie się Bieg Osińskiego. Nie będzie też Szczecineckiego Weekendu Biegowego, Zawodów Active Challenge czy Maratonu Kolarskiego MTB. Miejmy tylko nadzieję, że Covid-19 pozwoli w przyszłym roku na organizację tych niezwykle atrakcyjnych imprez sportowych, z których Szczecinek jest już znany nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Pierwszy o nowych planach poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wiadomo już, że 37 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego odbędzie się w ostatnią niedzielę kwietnia przyszłego roku - 25.04.

- Jesteśmy przygotowani, planujemy i mocno wierzymy, że Memoriał Winanda Osińskiego wróci na ulice Szczecinka. Gdy tylko sytuacja na to pozwoli rozpoczniemy przygotowania organizacyjne do przeprowadzenia imprezy - mówi "Miastu z Wizją" zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Mazur.

Trasa biegu prowadząca ulicami Szczecinka posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oznacza to, że uzyskany przez zawodnika czas będzie oficjalny, uznawany we wszelkiego rodzaju zestawieniach i statystykach.

Póki co trzeba czekać co też przyniesie przyszłość. Warto też śledzić fanpage biegu na Facebooku, gdzie sukcesywnie pojawiają się wszelkie informacje dla biegaczy planujących swój udział w tej sportowej imprezie.

Zachęcamy też do przeczytania naszego artykułu: "Jak to z Biegiem Winanda Osińskiego bywało"

Pisaliśmy tam m.in. o historii biegu i pamiątkach po pierwszych imprezach przekazanych przez pomysłodawcę Biegu Osińskiego Kazimierza Margola do Archiwum Państwowego w Koszalinie, Oddział w Szczecinku.