600 tys. zł dla SAPiK-u

Miasto z Wizją / 04.04.2016 / Komentarze
Te, w wyniku niedopatrzenia poprzedniego dyrektora SAPiK-u, muszą być teraz zwrócone Unii Europejskiej

W trakcie dzisiejszej (poniedziałek, 4 kwietnia) sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę dotyczącą dokonania zmian w budżecie miasta Szczecinek na 2016 rok. Tym samym zadecydowali oni o przekazaniu Samorządowej Agencji Promocji i Kultury kwoty w wysokości 600 tys. zł, które zwrócone zostaną Unii Europejskiej. To wynik przeprowadzonej ostatnio kontroli dotyczącej europejskiego programu Civitas Renaissance (więcej o tej sprawie pisaliśmy w artykule „Oddamy na konto UE blisko 680 tys. zł” http://miastozwizja.pl/oddamy-na-konto-ue-blisko-680-tys-zl).

Radni, podejmując decyzję o przekazaniu środków, nie byli jednogłośni. Piętnastu z nich była „za”, czterech radnych opozycji głosowało „przeciw”, z kolei jeden z radnych wstrzymał się od głosu.

Podczas sesji burmistrz Jerzy Hardie-Douglas poinformował o zawiadomieniu Regionalnej Izby Obrachunkowej o naruszeniu dyscypliny finansowej przez ówczesnego dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, Adama Wyszomirskiego. Jednocześnie obecny na sali mecenas Czesław Podkowiak zauważył, że sprawa ta zgodnie z obowiązującymi przepisami uległa przedawnieniu. Co za tym idzie wobec A. Wyszomirskiego nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje przez RIO, a zawiadomienie to ma charakter jedynie formalny.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk