70 tysięcy od marszałka dla Szczecinka

Miasto z Wizją / 10.07.2018 / Komentarze
Ruszył "Program Społecznik". Organizacje potrzebują głosów mieszkańców

Właśnie rozpoczęło się kolejne głosowanie w ramach „Programu Społecznik”, w ramach którego organizacje i społeczności lokalne mogą ubiegać się o dotacje w wysokości 10 tys. zł na realizację poszczególnych zadań. Z terenu naszego miasta zgłoszonych zostało siedem projektów. Tym samym do Szczecinka trafić może łącznie 70 tys. złotych. Jednak aby tak się stało potrzebne jest wsparcie mieszkańców. To bowiem właśnie głosy internautów zadecydują, które z przedsięwzięć otrzyma finansową pomoc.

- „Program Społecznik” realizowany jest przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego, natomiast środki na jego realizację pochodzą z budżetu woj. zachodniopomorskiego. Program ten jest mocno wspierany przez marszałka Olgierda Geblewicza, który przeznaczył z budżetu województwa 3 mln zł na dotacje dla organizacji – mówi nam Lidia Pieńkos, lokalny animator programu. – W ramach „Programu Społecznik” w tym roku powstał filar z inicjatywami obywatelskimi w formie budżetu obywatelskiego. Na każdy projekt można uzyskać 10 tys. zł. O taką kwotę ubiega się 7 organizacji z terenu Szczecinka. Są to różne projekty – od sportowych, poprzez bardzo społecznie, po te dedykowane grupom osób niepełnosprawnych

Aby wesprzeć daną inicjatywę należy odwiedzić stronę https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj oraz oddać swój głos na wybrane przedsięwzięcie. Nieznacznym utrudnieniem podczas głosowania jest brak widoczności miejska, z którego pochodzą organizacje ubiegające się o dofinansowanie. Warto zatem wiedzieć, jakie inicjatywy zostały zgłoszone z terenu Szczecinka. Są to:

1. Szczecinecka Fundacja Na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych
15 EUROPEJSKI MAŁY FESTIWAL FILMOWY Integracja Ty i Ja
Mały Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja - impreza kulturalno- integracyjno- sportowo-edukacyjna dla całej społeczności woj. zachodniopomorskiego. Działania kierowane na integrację przez sztukę filmową, muzykę, śpiew, teatr, fotografię, plastykę, sport itp.

2. MIEJSKI KLUB LEKKOATLETYCZNY SZCZECINEK
IV SZCZECINECKI WEEKEND BIEGOWY
Najbardziej rozbiegany weekend w regionie! Biegi 5km - parkrun Szczecinek, marsz NW 7km, dziecięce i młodzieżowe 200,500,700,1000m. Trasa po zabytkowym Parku Miejskim. Impreza zachęca do wspólnego spędzania czasu. Promuje zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. Integruje lokalną społeczność. Promuje Szczecinek w regionie i kraju.

3. Stowarzyszenie Handball Szczecinek
Jesienna Edycja Handball Cup 2018
Jesienna Edycja Handball Cup 2018 to tradycyjnie już dwudniowe zmagania młodych adeptów piłki ręcznej (chłopcy rocznik 2001-2003). Rozgrywki według zasady każdy z każdym plus rewanż toczyć się będą pomiędzy zespołami ze Szczecinka, Koszalina, Szczecina, Drawska Pomorskiego i Bad Freienwalde (Niemcy). Impreza cieszy się rosnącą popularnością.

4. Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe
MISTRZOSTWA SZKÓŁ W TENISIE
Poprzez przeprowadzenie zawodów uczestnicy przedsięwzięcia uzyskają trwałe nawyki spędzenia czasu wolnego od nauki, które wykorzystają w późniejszym funkcjonowaniu. Ponadto zwycięzcy po udokumentowaniu sukcesów otrzymają dodatkowe punkty do oceny z WF w swoich szkołach, do stypendiów, a w przypadku absolwentów dostanie się do wybranej szkoły.

5. Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Projekt fotograficzny Swój Obcy
Projekt fotograficzny Swój Obcy - obraz codziennego życia, pracy, ulubionych miejsc, problemów i sukcesów obcokrajowców w regionie. Projekt ma służyć zintegrowaniu mniejszości narodowych z lokalną społecznością, edukacji dzieci i młodzieży na temat tolerancji, mniejszości narodowych oraz obyczajów i tradycji mniejszości narodowych.

6. Uczniowski Klub Sportowy "Basket" Szczecinek
Regionalny festiwal w formie rodzinnego pikniku Basketball is fun
Cała społeczność UKS Basket Szczecinek  zarówno dzieci jak i rodzice zostaną zaangażowani w promocje całego przedsięwzięcia oraz pomoc w trakcie głosowania i prezentacji wśród naszej lokalnej społeczności . Poprzez wszelkie możliwe i dostępne portale internetowe (społecznościowe) będziemy zachęcać do zięcia udział u w głosowaniu na inicjatywę.

7. Uczniowski Klub Sportowy "Akademia Piłkarska" Szczecinek
V Edycja Skrzat CUP 2018
Regionalny Turniej SKRZAT CUP Przedszkolaków. Piłka Nożna dla Najmłodszych - WYGRYWAJĄ WSZYSCY!

Tekst: Marzena Góra