80 tys. złotych na organizację imprez i wydarzeń

Miasto z Wizją / 05.01.2018 / Komentarze
Powiat ogłasza kolejny konkurs ofert dla stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego

Starostwo Powiatowe, podobnie jak w minionych latach, tak i w tym roku ogłasza konkurs na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Na ten cel w kasie powiatu zabezpieczono środki finansowe, które pozwolą na pokrycie kosztów poszczególnych przedsięwzięć.

Wśród zadań zaplanowanych na 2018 rok znalazły się te dotyczące m.in. promocji i ochrony zdrowia psychicznego. Na ten cel przeznaczonych zostanie 32 tys. zł. Kolejne 4 tys. zł spożytkowane zostaną na wspieranie działań zmierzających do ochrony, zachowania i rozwoju tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych. Taka sama kwota wesprze działania i inicjatywy turystyczne oraz organizacje imprez o charakterze turystyczno-krajoznawczym.

Nieco więcej, bo 12,9 tys. zł przeznaczone zostaną na organizacje imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które sprzyjać mają uatrakcyjnieniu form     spędzania czasu. Podobna suma pozwoli na organizację różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych w ramach m.in. przeglądów, plenerów artystycznych i konkursów. Nie zapomniano także o zadaniach z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Na ten cel zabezpieczono 4 tys. zł. Kolejnych 6 tys. zł wesprze działania dotyczące ochrony środowiska i przyrody, a 5 tys. zł ma przeciwdziałać zjawisku ubóstwa.

Organizacje i stowarzyszenia mogą na wspomniane zadania uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet do 90 proc. Oferty będą przyjmowane do 19 stycznia. Wtedy też poznamy propozycje poszczególnych podmiotów odnośnie wydarzeń i przedsięwzięć, które mogłyby zrealizować po otrzymaniu finansowego wsparcia. Te oczywiście jeszcze zostaną poddane weryfikacji i ocenie przez komisję konkursową.

Tekst, foto: Marzena Góra