96 ciepłych białych lamp oświetli ratusz

Miasto z Wizją / 18.05.2016 / Komentarze
Znamy szczegóły "świetlnej" inwestycji

O tym, że jeszcze w tym roku ratusz otrzyma iluminację świetlną, pisaliśmy w artykule: http://miastozwizja.pl/ratusz-noca-jak-z-bajki-disneya

Dziś znamy już szczegóły inwestycji, na którą miasto ogłosiło właśnie przetarg. Nosi on nazwę: "Wykonanie iluminacji budynku Ratusza Miejskiego w Szczecinku".

Jak nam powiedział wiceburmistrz Daniel Rak, nasza szacowna budowla "otrzyma" światło z 96 lamp.

- Wiele osób dopytuje mnie, dlaczego przebudowa placu Wolności nie jest połączona z rzeczoną inwestycją - mówi "Miastu z Wizją" Daniel Rak.

- Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż te dwie inwestycje są biegunowo od siebie odmienne. Pierwsza jest połączona z przebudową dróg, druga z kolei dość specyficzna. Tym bardziej, że nie robimy oświetlenia drogowego, tylko oświetlenie, które ma upiększyć wiekowy budynek i podkreślić jego walory architektoniczne. Stąd też osobne postępowania przetargowe na obie inwestycje.

Jak ujawnił nam wiceburmistrz, ratusz będzie oświetlony na trzech ścianach: głównej od placu Wolności i bocznych - od parkingu i ul. 1 Maja.

- Pierwszy etap prac chcemy zakończyć do 31 sierpnia - mówi D. Rak. - Z kolei całość inwestycji zwieńczymy do 28 października br. Łącznie nasz ratusz podświetli ponad 90 punktów świetlnych. Oprócz punktów świetlnych umieszczonych w posadzce placu Wolności i na ścianach ratusza, będą też punkty świetlne zlokalizowane na słupach, na placu. Ciekawostką jest fakt, że bryła ratusza zostanie oświetlona inną barwą i mocą światła niż zegar (mocniejszą - dop. red.). Reasumując: Ratusz będzie oświetlony ciepłymi białymi barwami. Z kolei fontanny na placu Wolności otrzymają oświetlenie w różnych kolorach. Zapewniam, reprezentacyjny plac Szczecinka będzie się prezentować po zmroku niezwykle atrakcyjnie.

Roboty przy oświetleniu ratusza powinny ruszyć w lipcu. Koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Urząd Miasta Szczecinek