986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 19.09.2022 / Komentarze
Wandal zniszczył toaletę miejską. Został pojmany

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 93 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 12 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 56 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Dwie osoby przekazaliśmy dla zespołów ratownictwa medycznego, jedną Policji, jedna osobę doprowadziliśmy do miejsca zamieszkania. Z kolei 3 zwierzęta przekazaliśmy do schroniska lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali też blokady na koła 12 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 4 pojazdów.

We wtorek (13.09) ok. godz. 13 na ul. Strażackiej został zniszczony pylon ze znakiem drogowym stojący na wysepce rozdzielającej pasy drogowe przed rondem. Na podstawie zapisów z kamer monitoringu można było wytypować sprawcę.

W czwartek (15.09) na Placu Wolności (parking za Urzędem Miasta) została zniszczona toaleta miejska. Na podstawie zapisów z kamery monitoringu miejskiego ustalono sprawcę tego zniszczenia. W wyniku obserwacji kamer około godziny 21 sprawca zniszczenia został zauważony, gdy szedł w stronę targowiska miejskiego. Tam został ujęty przez strażników i przekazany Policji. W rozmowie z policjantami przyznał się do dokonania zniszczeń tej toalety.

W niedzielę (18.09) po godz. 16 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie
o mężczyźnie leżącym na ul. Winnicznej. Na miejscu patrol zastał wskazanego mężczyznę. Chciał autobusem jechać do domu. Strażnicy pomogli mu dojść na przystanek jednak tam dostał drgawek, zaczął tracić równowagę w związku, z czym na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, któremu go przekazano.