986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 03.10.2022 / Komentarze
W sobotnią noc dzicz grasowała w Szczecinku

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 105 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 12 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 15 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Strażnicy przekazali pod opiekę lekarza weterynarii i schroniska 4 zwierzęta. Zastosowali też blokady na koła 12 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 4 pojazdów.

W poniedziałek (26.09) przed godz. 9 zgłoszenie o rowerze porzuconym na ul. Kosińskiego. Rower został zabezpieczony w siedzibie straży miejskiej. Kilka godzin później odnalazł się właściciel roweru, któremu go zwrócono.

Po godz. 9 na ul. Słowiańskiej ujawniono pomazaną farbą w sprayu wiatę przystankową oraz kilka znaków drogowych. Około godziny 18.30 zgłoszenie o kocie zakleszczonym w ogrodzeniu na ul. Limanowskiego. Kota uwolniono i przekazano dla zgłaszającej.

W czwartek (29.09) przed godz. 18 na ul. Mickiewicza zgłoszono łabędzia chodzącego po ulicy. Na miejscu strażnicy odłowili młodego łabędzia a następnie wypuścili go do jeziora.

Tego samego dnia interwencja na ul. Polnej, gdzie w klatce schodowej na podłodze, blokując przejście dla mieszkańców spał upojony alkoholem bezdomny. Strażnicy wyprowadzili go z tej klatki schodowej.

Godzinę później kolejna interwencja z tym samym bezdomny. Tym razem spał na podłodze klatki schodowej innego bloku przy ul. Polnej. O godzinie 22:10 kolejna interwencja z tym samym mężczyzną. Tym razem spał w klatce schodowej bloku przy ul: Koszalińskiej. W każdym z tych przypadków zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Tego dnia miały również miejsce interwencje w stosunku do innych bezdomnych śpiących w klatkach schodowych.

W piątek (30.09) interwencja na ul. Junackiej, gdzie zgłoszono mężczyznę śpiącego w krzakach na trawie. Na miejscu okazało się, że jest to doskonale znany z wielu wcześniejszych interwencji bezdomny upojony alkoholem. Po obudzeniu stal się agresywny, zaczął głośno wykrzykiwać wulgaryzmy a następnie wymachiwać rękoma usiłując uderzać strażników. Został obezwładniony za pomocą środków przymusu bezpośredniego. Na mężczyznę zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

W sobotnią noc (2.10) grupa czterech młodych mężczyzn dokonała szeregu zniszczeń na terenie Szczecinka min. przy Zamku. Wandale wyrwali lampę, na ul. 3 Maja zniszczyli tablicę informacyjną, na ul. Piotra Skargi zniszczyli znak drogowy, na ul. Podwale zniszczyli znak drogowy i na ul. Ordona 3 - pylon.

- Myślą, że są bezkarni i ujdzie im to. Cała czwórka została nagrana kamerą monitoringu wizyjnego. Na nagrani twarze są doskonale widoczne - ujawnia G. Grondys.

W poniedziałek (3.10) po godz. 9 operator monitoringu wizyjnego zauważył na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku grupę młodych osób, z których jedna przewróciła stojącą tam toaletę. Patrol wysłany na miejsce podjął wobec nich interwencję już na ul. Kopernika. Dwójka na widok radiowozu uciekła natomiast pozostała dwójka została wylegitymowana. Na podstawie nagrania będzie można ustalić sprawcę tego zniszczenia.