986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 30.01.2023 / Komentarze
Poturbowany i upojony alkoholem oraz rozrywkowi nieletni

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 66 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 7 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 44 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" Komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Jedna osoba została przekazana dla zespołu ratownictwa medycznego a dwaj nieletni opiekunom. Strażnicy zastosowali blokady na koła 6 samochodów i pomogli w uruchomieniu 10 pojazdów. Jedno zwierzę zostało przekazane do schroniska dla zwierząt.

W poniedziałek (23.01) strażnicy udzielili asysty pracownikom ZGM przy wejściu i przeglądzie lokalu.

W środę (25.01)po godz. 5 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie a właściwie prośbę o pomoc przy podniesieniu starszego mężczyzny na łóżko.

- Dzwonił sąsiad starszego schorowanego mężczyzny, którym się opiekuje. Mówił, że ten oczekuje na późniejszy transport do lekarza jednak spadł z łóżka a sam nie może go podnieść. Patrol na miejscu udzielił pomocy w podniesieniu tego mężczyzny na łóżko - ujawnia G. Grondys.

Tego samego dnia około godz. 18.30 patrol udał się na ul. Jana Pawła II, gdzie zgłoszono mężczyznę leżącego na chodniku. Był upojony alkoholem i brak było z nim kontaktu. Miał zakrwawioną twarz i wbity patyk w oko. Strażnicy posadzili go na ławce oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego, któremu go przekazali.

W sobotę (28.01) po godz. 19 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił dwóch młodych mężczyzn spożywających alkohol w strefie aktywnego wypoczynku. Patrol wysłany na miejsce wylegitymował obu. Okazało się, że obaj to nieletni. Jeden to uczeń szkoły średniej ze Szczecinku a drugi z Bydgoszczy przebywający na feriach u babci. Obaj zostali przekazani opiekunom. Informacja o ich zachowaniu trafi do szkół.

- W niedzielę zabezpieczaliśmy imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przewiezienie zebranych pieniędzy do kasy - kończy komendant.