986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 18.01.2024 / Komentarze
Pijany "opiekował" się psem, drugi koczował w toalecie na cmentarzu

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 128 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 25 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 64 interwencje - mówi „Miastu z Wizją” komendant SM Grzegorz Grondys. - Cztery osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania w tym jedna do ogrzewalni. Jedna osoba została przewieziona do ośrodka dla bezdomnych w Linowie. Strażnicy zastosowali blokady na koła 11 samochodów i pomogli w uruchomieniu 16 pojazdów. 2 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii.

We wtorek (16.01) przed godz. 22 na ul. Warcisława IV strażnicy podjęli interwencję wobec upojonego alkoholem mężczyzny, który miał pod opieką psa rasy amstaf, nad którym nie panował. Dodatkowo zakłócał porządek publiczny poprzez głośne wykrzykiwanie słów wulgarnych. Mężczyzna wraz z psem został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W czwartek (18.01) po godz. 16 strażnicy przyjęli zgłoszenie o sarnie zagryzionej przez psy na ul. Łukasiewicza.

W piątek (19.01)przed godz. 20 patrol interweniował na parkingu przy ul. Jana Pawła II.

- Operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił tam mężczyznę leżącego na ziemi - mówi G. Grondys. - Okazało się, że jest to doskonale nam znany z wielu wcześniejszych interwencji bezdomny z gminy Okonek. Był upojony alkoholem, strażnicy doprowadzili go do ogrzewalni.

W niedzielę (21.01) po godz. 9 patrol po raz kolejny interweniował w toalecie publicznej na cmentarzu komunalnym. W pomieszczeniu koczował bezdomny z gminy Okonek. Osoby, które chciały skorzystać z toalety były przez niego przeganiane, ubliżał im słowami wulgarnymi.