986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 12.02.2024 / Komentarze
Zwłoki w cmentarnej toalecie i agresywne psy

W ostatnich dwóch tygodniach strażnicy podjęli 229 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 23 zdarzenia.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 96 interwencji - mówi „Miastu z Wizją” komendant SM Grzegorz Grondys. - Jedna osoba została doprowadzona do miejsca zamieszkania, jedna do ogrzewalni, jedna przekazana Policji .

Strażnicy zastosowali blokady na koła 56 samochodów i pomogli w uruchomieniu 38 pojazdów. 10 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii.

7 lutego pracownik PGK zgłosił osobę, która utrudnia dostęp do toalety przenośnej ustawionej przy kaplicy cmentarnej.

- Po wejściu do toalety stwierdzono, że w środku znajduje się doskonale nam znany z wielu interwencji bezdomny z okolic Okonka - ujawnia G. Grondys. - Mężczyzna ten znajdował się w stanie wskazującym na jego zgon. Na miejsce wezwano Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy stwierdzili zgon w związku z czym interwencja została przekazana Policji.

Tego samego dnia dyżurny SM otrzymał wezwanie na interwencję na ul. Piską gdzie znalazł się mężczyzna mający demencję. Mężczyzna poruszał się przy pomocy tzw. „balkonika”. Udało się ustalić adres jego zamieszkania, dokąd został doprowadzony.

Strażnicy otrzymali też informację o psie tonącym w kanale wodnym przy ul: Polnej. Strażnicy wyciągnęli zwierzaka i przewieźli do schroniska. Pies posiadał chipa, jednak osoba, która była jego właścicielem kilka lat temu zmarła.

Patrol interweniował na ul. Armii Krajowej. Dwa psy atakowały tam przechodniów. Do czasu przyjazdu strażników psy pogryzły po nogach i rękach przechodnia a interwencję podejmowali policjanci. Po chwili na miejscu strażnicy wylegitymowali właścicielkę psów i przekazali ją policjantom.