986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 15.03.2024 / Komentarze
Wygłupy na barierce pomostu i szarpanina z patrolem

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 123 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 25 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 43 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania patrole doprowadziły dwie osoby. Strażnicy zastosowali blokady na koła 20 samochodów i pomogli w uruchomieniu 5 pojazdów. Trzy zwierzęta zostały przekazane do schroniska lub lekarzy weterynarii.

W środę (13.03) przed godz. 20 operator monitoringu wizyjnego zauważył na terenach przy Zamku Książąt Pomorskich grupkę młodzieży, z której jeden młodzieniec po wypiciu piwa zaczął się rozbierać a następnie przeszedł za barierkę pomostu. Patrol, który został wysłany na miejsce wylegitymował go. Okazało się, że jest to 16-letni uczeń Zespołu Szkół Technicznych. W związku z tym, że Policja odmówiła dalszego prowadzenia interwencji młodzieniec został przewieziony przez strażników do internatu, w którym mieszka.

W czwartek (16.03) przed godz. 21 patrol wykonujący czynności służbowe na ul. Boh. Warszawy został zaczepiony przez przechodzącego mężczyznę. Widać było, że jest on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna otworzył prawe przednie drzwi do radiowozu i zaczął wykrzykiwać słowa wulgarne. Strażnicy usiłowali odsunąć go od drzwi, wówczas doszło do szarpaniny. Strażnicy umieścili awanturnika w radiowozie i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji, gdzie ustalono jego dane. Na mężczyznę zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

W piątek (17.03)około godz. 1.30 operator monitoringu na ul. Kaszubskiej zauważył mężczyznę leżącego na trawie. Po przyjeździe patrolu na miejsce okazało się, że mężczyzna jest upojony alkoholem do takiego stanu, że nie mógł ustać o własnych siłach. Nie był też w stanie podać swoich danych. Na podstawie podanego nazwiska strażnicy ustalili adres jego zamieszkania.