986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 15.02.2021 / Komentarze
Kradzież torebki, bezdomni koczujący w przychodni i włamanie do garażu

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 128 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 10 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 100 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do ogrzewalni doprowadzono 3 bezdomnych. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 7 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 42 samochodów(w tym 8 lutego - 20).

Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

W poniedziałek (8.02) strażnicy patrolując miasto ujawnili na jednym z budynków zwisające sople oraz nawisy śnieżne zagrażające bezpieczeństwu przechodniów. Miejsce zostało zabezpieczone a zarządca budynku został zobligowany do usunięcia zagrożenia.

We wtorek (9.02) przed godz. 17 dyżurny SM otrzymał od dyżurnego Policji informację o kradzieży torebki. Sprawca na ul. Wyszyńskiego podbiegł do kobiety i po wyrwaniu jej torebki uciekł. Przed godz. 20 sprawca został rozpoznany przez operatora monitoringu, który zaczął obserwować go w kamerach. Informacja o tym została przekazana Policji umożliwiając jego zatrzymanie.

Godzinę później przyjęto zgłoszenie o dwóch osobach leżących na krzesłach w poczekalni przychodni przy ul. Kilińskiego. Na miejscu strażnicy zastali znanych nam już z wcześniejszych interwencji mężczyznę i kobietę. Oboje zostali przewiezieni do ogrzewalni.

W niedzielę (14.02) przed godz. 5 patrol dozorując kompleks garaży przy ul. 1 Maja ujawnili włamanie do jednego z nich. Na miejsce wezwano patrol Policji, któremu zgodnie z kompetencjami przekazano interwencję.