986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 04.05.2021 / Komentarze
Zniszczone samochody, nastolatka z problemami i kot uwięziony w oknie

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 111 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 42 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili jedna osobę. Jedna osoba została przekazana Policji, jedna dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. Trzy zwierzęta zostały przekazane do schroniska lub lekarza weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 9 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 3 samochodów.

W dalszym ciągu zajmowaliśmy się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

We wtorek (27.04) dyżurny komendy SM otrzymał zgłoszenie o młodej kobiecie, która próbuje popełnić samobójstwo.

- Na miejscu zdarzenia patrol zastał siedzącą na schodach kobietę, która miała ślady cięć na nodze w okolicy łydki oraz na nadgarstkach rąk - ujawnia komendant.

- Przy niej leżały puste butelki po piwie oraz opakowanie po lekach. Czuć było od niej ostrą woń alkoholu, miała powiększone źrenice wypowiadała się niespójnie. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 16-latka. Na miejsce strażnicy wezwali zespół ratownictwa medycznego, w międzyczasie udzielając jej pomocy przedmedycznej. Po przybyciu ratowników medycznych dziewczyna została zabrana do szpitala.

W sobotę (1.05) około godz. 7.30 na ul. Chodkiewicza patrol ujawnił powyrywane lusterka w zaparkowanych tam samochodach.

W niedziele (2.05) przed godz. 10 dyżurny otrzymał zgłoszenie
o kocie, który utknął w uchylonym oknie na czwartym piętrze bloku. Kot wystawił głowę przez uchylone okno i nie miał siły, aby wciągnąć głowę z powrotem. Na miejsce została wezwana PSP. Strażacy przy użyciu podnośnika dostali się na czwarte piętro i uwolnili tego kota. Następnie kot został przewieziony do weterynarii.