986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 10.05.2021 / Komentarze
Latające garnki, patelnie, sztućce i donice

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 118 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 29 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 65 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania patrole doprowadziły 1 osobę. 1 osoba została przekazana dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali tez blokady na koła 15 samochodów oraz pomogli
w uruchomieniu 9 samochodów.

W środę (5.05) strażnicy zabezpieczali funkcjonowanie Punktu Szczepień Masowych na ul. Artyleryjskiej oraz udzielili asysty dla PGK przy wycince drzew na ul. Żeglarskiej.

W czwartek (6.05) przed godz. 10 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie
o mężczyźnie leżącym przy ogrodzeniu przedszkola na ul. Przemysłowej. We wskazanym miejscu strażnicy zastali dobrze nam znanego bezdomnego, który spał tam na materacu. Był do nieprzytomności upojony alkoholem. Obok niego leżały puste butelki po denaturacie i resztki jedzenia. Z uwagi na stan mężczyzny, na miejsce został wezwany zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala. Dwa dni wcześniej ten sam bezdomny został umieszczony w schronisku im. Brata Alberta w Koszalinie. Po dwóch dniach znowu znalazł się na ulicach Szczecinka.

W niedzielę (9.05) około godz. 1 patrol dozorując ul. Kamińskiego zauważył leżące na jezdni garnki, patelnie, środki higieny, potłuczone donice oraz naczynia stołowe. Strażnicy zauważyli jak na czwartym piętrze ktoś otworzył okno i rzucił doniczką. Interwencja została przekazana Policji.

W niedzielne południe dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o rannej sarnie znajdującej się w rowie na ul. Waryńskiego. Sarna została przekazana lekarzowi weterynarii.