986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 21.06.2021 / Komentarze
Nieletnie z alkoholem, telefon w śmietniku i bójka kobiet na Placu Wolności

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 153 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 38 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 66 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" zastępca komendanta SM Jolanta Siemaszko.

- Siedmiokrotnie przekazywaliśmy zwierzęta do schroniska lub weterynarii. W 3 przypadkach udzieliliśmy pomocy przy uruchomieniu pojazdów. Strażnicy zastosowali też 6 blokad na koła pojazdów. W ostatnim tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań.

W poniedziałek (14.06) przed godz. 16 operator monitoringu zauważył dwie osoby spożywające alkohol w postaci piwa w butelce, na ławce w miejscu objętym zakazem tj. na stanicy wędkarskiej przy ul. Kilińskiego. Strażnicy zastali na miejscu dwie, jak się okazało, nieletnie dziewczyny, które przyznały się do picia piwa. Obie zostały przekazane rodzicom.

We wtorek (15.06) przed godz. 15 strażnicy patrolując ul. Ordona, na jezdni przy przystanku Komunikacji Miejskiej zauważyli leżący czarny portfel.  Wewnątrz znajdowały się pieniądze i karta bankomatowa. Pod adresem, który znaleziono w portfelu nikogo nie zastano i portfel został przekazany do biura rzeczy znalezionych.

W piątek (18.06) przed godz. 19 strażnicy pomogli kobiecie, która przez nieuwagę wrzuciła do pojemnika głębinowego telefon komórkowy. Strażnik wszedł do pojemnika i wyciągnął z niego telefon.

W sobotę 19.06) przed godz. 15 strażnicy interweniowali na ul. Boh. Warszawy, gdy operator monitoringu wizyjnego ujawnił mężczyznę, który pił piwo przy galerii handlowej. Mężczyzna chwiał się na nogach, miał bełkotliwą mowę, swoim zachowaniem gorszył osoby, które w tym czasie tam się znajdowały.

Kilkadziesiąt minut później na ul. Przemysłowej przy sklepie strażnicy interweniowali w stosunku do dwóch osób, które zakłócały porządek publiczny, pijąc alkohol. Kobieta piła piwo, natomiast mężczyzna, który jej towarzyszył pił z plastikowej butelki denaturat.

W niedzielę (20.06) przed godz. 17 strażnicy otrzymali zgłoszenie, że na ul. Zielonej, w samochodzie od kilku dni śpi mężczyzna. Oznajmił patrolowi, że żona eksmitowała go z mieszkania i dlatego śpi w samochodzie. Oświadczył, że nie potrzebuje pomocy  medycznej czy socjalnej.

We wtorek (15.06) około godz. 2 na Placu Wolności operator kamer monitoringu ujawnił bójkę pomiędzy dwoma kobietami. Na zapisie z kamery monitoringu widać jak młoda kobieta podeszła i uderzyła pięścią w twarz jedną ze stojących kobiet, drugą przewróciła i leżącą zaczęła okładać pięściami po całym ciele. Przed przybyciem patrolu SM sprawczyni pobicia oddaliła się z dwoma mężczyznami. Poszkodowane kobiety zostały pouczone o możliwości złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Sprawczyni została zidentyfikowana, ponieważ wielokrotnie była przez nas notowana.

Tekst: Sławomir Włodarczyk