986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 05.07.2021 / Komentarze
Młodzi wandale na parowoziku oraz "piję, bo lubię i pić będę"

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 141 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 44 zdarzenia.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 60 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" zastępca komendanta SM Jolanta Siemaszko.

- Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 3 osoby. 12 zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub lekarzy weterynarii. Ponadto strażnicy zastosowali blokady na koła 21 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 2 pojazdów.

W poniedziałek (28.07) około godz. 15.30 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ul. Zieloną, gdzie w samochodzie ma mieszkać mężczyzna, który ma duszności. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę doskonale znanego, wobec którego kilkakrotnie były podejmowane interwencje. Stwierdził, że nie potrzebuje pomocy medycznej, gdyż już było u niego pogotowie oraz, że mieszka w samochodzie z powodu konfliktów rodzinnych. O sprawie powiadomiono MOPS celem umieszczenia mężczyzny w ośrodku dla bezdomnych.

We wtorek (29.06) po godz. 17 patrol został wezwany na interwencję na ul. Pilską, gdzie dwóch nieletnich miało malować farbą w sprayu stojącą tam lokomotywkę. Po opatrolowaniu terenu strażnicy wylegitymowali dwóch dwunastolatków. Przy jednym z nich znaleziono dwie puszki farby. Twierdzili, że grali w kółko i krzyżyk malując symbole na lokomotywce. Obaj zostali przekazani opiekunom.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

W środę (30.06) po godz. 16 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła informacja, że na ul. Spółdzielczej, na ziemi leży mężczyzna. Skierowany tam patrol zastał siedzącego na chodniku mężczyznę. Oświadczył on, że wcześniej spożywał alkohol i nie wie jak znalazł się w tym miejscu. Podczas rozmowy strażnicy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna wielokrotnie próbował wstać, lecz z uwagi na znaczny stan upojenia przewracał się. W porozumieniu z dyżurnym w/w osadzono w radiowozie i przetransportowano do miejsca zamieszkania. Mężczyzna został poinformowany o skierowaniu wniosku
o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

W niedzielę (4.07) około godz. 17 dyżurny SM skierował patrol na ul. Warcisława IV - deptak PKP, gdzie zgłoszono mężczyznę spożywającego alkohol. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę dobrze znanego z wcześniejszych interwencji. Siedział na fotelu przy ogrodzeniu i pił piwo. Oświadczył, że spożywa piwo, bo jest gorąco i chciał się ochłodzić. Przyznał, że wiedział, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest zabronione, jednak oświadczył „ piję bo lubię i pić będę”. Mężczyzna wielokrotnie był karany przez Straż Miejską za podobne wykroczenia, dlatego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.