986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 12.07.2021 / Komentarze
Nieletni z narkotykami i pogryziony 5-latek

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 138 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 54 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 72 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 3 osoby. Dla Policji przekazano 2 osoby. Dla zespołu ratownictwa medycznego strażnicy przekazali 1 osobę. 8 zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali też blokady na koła 16 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 4 pojazdów.

We wtorek (6.07) strażnicy udzielali asysty pracownikom PGK przy wycince drzew na ul. Warcisława IV.

Tego samego dnia późnym wieczorem na wspólnym patrolu policjantów i strażnika miejskiego, podczas kontroli samochodu policjanci ujawnili w samochodzie marihuanę. Kierujący został zatrzymany do wyjaśnienia.

W środę (7.07) około godz. 9:00 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył osobę leżącą na chodniku przy sklepie Netto. Na miejsce został wysłany patrol zmotoryzowany, który zastał leżącą 85-letnią kobietę. Okazało się, że idąc chodnikiem zasłabła. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który zabrał ją do szpitala.

W dn. 7 i 9 lipca strażnicy uczestniczyli w działaniach poszukiwawczych zaginionego mieszkańca Szczecinka. Z użyciem drona wspomagali policjantów w działaniach. Prowadzona była obserwacja z góry wskazanych miejsc przez Policję. Do działań wykorzystano również termowizję.

W piątek (9.07) około godz. 7:30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył trójkę nieletnich - dwóch chłopców i dziewczynę. Widać było jak chłopcy na tekturowej teczce na kartki papieru rozsypali biały proszek, podzielili go na ścieżki a następnie wszyscy troje, po kolei, za pomocą rurki zaczęli go wciągać do nosów. Po wciągnięciu widać było, że są pobudzeni i zaczęli palić papierosy. Na miejsce został wysłany patrol, który na miejscu ujął dwójkę nieletnich. Oboje zostali przekazani Policji.

W sobotę (10.07) przed godz. 21 patrol SM dozorując park miejski zauważył chłopca jadącego na rowerze, który przewrócił się i uderzył głową w drzewo. Strażnicy udzielili mu pierwszej pomocy i skontaktowali się z matką. Po przyjeździe matki chłopiec został przez nią zabrany do szpitala.

W niedzielę (11.07) około godz. 20 dyżurny SM otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pogryzieniu 5-letniego chłopca przez psa na placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego.

- Opisany pies został przez strażników złapany i w porozumieniu z lekarzem weterynarii umieszczony na obserwacji w schronisku - ujawnia G. Grondys.
- Strażnicy ustalili właściciela psa, który wykazał się kompletnym lekceważeniem obowiązków. Na właściciela zostały nałożone mandaty karne za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu psów i brak szczepień psa. To jeszcze nie koniec finansowych problemów jakie czekają właściciela psa. W grę będzie wchodziło pokrycie kosztów leczenia dziecka oraz odszkodowanie.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto w tekście: Straż Miejska