986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 26.07.2021 / Komentarze
Alkoholowy problem nastolatków i włamywacze grasujący w garażu

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 128 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 39 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 73 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Dla Policji przekazano 1 osobę, Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 6 osób. 9 zwierząt zostało przekazanych do schroniska i lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 9 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 5 pojazdów.

We wtorek (20.07) patrol dozorując ul. Cieślaka zauważył wewnątrz stacji paliwowej młodego mężczyznę, który na widok strażników założył na głowę kaptur i zaczął zachowywać się nerwowo. Okazało się, że jest to 15-latek, który przyjechał z Poznania na rowerze do dziewczyny poznanej na Facebooku. Rodzice nieletniego zgłosili jego zaginięcie. W związku z tym został przekazany patrolowi Policji.

W sobotę (24.07) około godz. 13 strażnicy udzielali wsparcia patrolowi Policji podczas zatrzymania trzech mężczyzn, którzy włamali się do garażu i uszkodzili znajdujący się tam samochód. Dodatkowo w ich pojeździe znaleziono amfetaminę oraz narzędzia pochodzące z kradzieży. Strażnicy jednego z zatrzymanych przewieźli do komendy policji.

Kilka godzin później dyżurny SM otrzymał wezwanie na interwencję na plażę miejską, gdzie nieletni mieli spożywać alkohol. Na miejscu strażnicy wylegitymowali dwójkę nieletnich, którzy na plaży pili piwo. Obaj zostali doprowadzeni do miejsc zamieszkania i przekazani rodzicom.

Po godz. 20 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o grupie nieletnich, którzy na wysokości wieży Bismarcka znajdują się pod wpływem alkoholu, a jeden z nich zniszczył kosz na śmieci zamontowany przy alei parkowej. Patrol wylegitymował trójkę nieletnich w wieku od 15 do 17 lat w tym osobę, która miała zniszczyć kosz na śmieci. Cała trójka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Zostali doprowadzeni do miejsca zamieszkania i przekazani rodzicom.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto w tekście: Straż Miejska