986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 25.10.2021 / Komentarze
Wichura, małoletni wandale, palacz śmieci i ranny mężczyzna

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 97 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 35 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 55 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Trzy osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania, jedną osobę przekazaliśmy zespołom ratownictwa medycznego, 1 zwierzę zostało przekazane dla lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 7 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 10 pojazdów.

W czwartek (21.10) patrole SM zmagały się ze skutkami wichury.

- W mieście zostały poprzewracane i połamane drzewa, których miejsca wymagały zgłoszenia i zabezpieczenia do czasu usunięcia zagrożenia - mówi G. Grondys.

W sobotę (23.10) po godz. 15 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił dwóch chłopców w wieku 9 i 11 lat, którzy na posadzce skateparku przy ul. Kopernika, za pomocą markera wypisywali wulgaryzmy. Obaj zostali przez strażników ujęci i przekazani rodzicom.

Kilka godzin później w związku ze skargami mieszkańców dotyczącymi zadymienia z jednej z posesji, strażnicy skontrolowali przydomową kotłownię. Ujawniono szereg nieprawidłowości i spalanie folii, plastiku oraz palet zawierających kleje. Kontrola zakończyła się nałożeniem mandatu karnego oraz wydaniem zakazu spalania takich rzeczy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek strażnicy udali się na ul. Dworcową, gdzie zgłoszono zakrwawionego mężczyznę. Na miejscu patrol zastał mężczyznę, który miał rozcięte przedramię od łokcia do nadgarstka. Strażnicy udzieli mu pierwszej pomocy opatrując ranę następnie mężczyzna został przekazany dla zespołu ratunkowego, który zabrał go do szpitala.