986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 21.06.2022 / Komentarze
Pijani bezdomni i nietrzeźwy wandal grasujący na placu zabaw

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 86 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 23 zdarzenia.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 53 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" zastępca komendanta SM Jolanta Siemaszko.

- Jedna osoba została przekazana Policji, pięć zwierząt przekazaliśmy do schroniska lub lekarzy weterynarii. Strażnicy zastosowali też blokady na koła 8 samochodów.

We wtorek (14.06)po godz. 8 dyżurny SM skierował patrol na ul. Wyszyńskiego, gdzie przed sklepem operator monitoringu zauważył kobietę, która piła piwo z puszki. Na miejscu kobieta została wylegitymowana. Z uwagi na to, że nie była to pierwsza interwencja w stosunku do tej kobiety, została poinformowana o skierowaniu wniosku o ukaranie do Sądu.

W środę (15.06) przed godz. 11 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że w klatce schodowej przy ul. Boh. Warszawy leży mężczyzna. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego mężczyznę spożywającego alkohol. Mężczyzna znany jest strażnikom z wielu podobnych interwencji. Przyznał się do spożywania alkoholu w tym miejscu, nakazano mu opuścić klatkę. Został poinformowany o skierowaniu wniosku do Sądu Rejonowego w Szczecinku o ukaranie.

Tego samego dnia około godz. 20.30 patrol udał się na teren szpitala, gdzie zgłoszono leżącego nietrzeźwego mężczyznę. Na miejscu zastano znanego z innych interwencji bezdomnego, który leżał na posadzce przed drzwiami wejściowymi, blokując wyjście z oddziału dziecięcego. Przy nim znajdowała się pusta puszka po piwie. Został dobudzony i nakazano mu opuścić teren szpitala. Na mężczyznę będzie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

W czwartek (16.06) przed godz. 23 do SM wpłynęło zgłoszenie, że w parku miejskim na terenie centralnego placu zabaw znajduje się mężczyzna, który wszczyna bójkę i niszczy ogrodzenie. Strażnicy po krótkim pościgu ujęli mężczyznę i w stosunku do niego zastosowano środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek na ręce trzymane z tyłu. Mężczyzna ten był po spożyciu alkoholu, z jego ust wyczuwalna była woń alkoholu. Jednak jego ruchy i gesty twarzy oraz nielogiczne odpowiedzi świadczyć mogły, że może być pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zniszczenia ogrodzenia na placu zabaw. Na miejsce wezwano również patrol policji, który podjął dalsze czynności.

W piątek (17.06) po godz. 18 patrol udał się na ul. Powstańców Wielkopolskich, gdzie zgłoszono leżącego przy kościele mężczyznę. Na miejscu strażnicy zastali leżącego częściowo na trawniku i przyległym murku mężczyznę. Został dobudzony i przyznał, że wypił dużą ilość alkoholu. Odmówił jakiejkolwiek pomocy medycznej i socjalnej.

- Podczas wykonywania z nim czynności obok przechodziły rodziny z dziećmi i wyraźnie byli zgorszeni wyglądem mężczyzny, unoszącym się zapachem moczu również głośno wykrzykiwanymi przez niego wulgaryzmami - mówi J. Siemaszko. - W związku z popełnionym wykroczeniem został poinformowany o skierowaniu wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

- W czwartek patrole Straży Miejskiej zabezpieczały na terenie miasta procesje związane ze świętem Bożego Ciała.