986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 07.12.2020 / Komentarze
Nastoletni amatorzy alkoholu, pomoc przebywającym na kwarantannie i 121 interwencji

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 121 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 33 zdarzenia.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 73 interwencje - mówi "Miastu z wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Dla Policji przekazano 6 osób. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali blokady na koła 7 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 19 pojazdów.

- W ostatnim tygodniu kontynuowane były wspólne służby z Policją. Oprócz tego strażnicy podejmowali interwencje w ramach swoich zadań - dodaje komendant.  - Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie a wymagających takiej pomocy.

W czwartek (3.12) przed godz. 12 strażnicy przewieźli do schroniska kota, którego właścicielka zmarła w nocy.

Kilka godzin później operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika grupę osób,
z wyglądu nieletnich, które spożywały tam alkohol. Na miejscu patrol wylegitymował czworo 16-latków, uczniów szkół szczecineckich oraz pobliskich. Cała czwórka przyznała się do spożywania alkoholu. W związku z tym, iż wszyscy zamieszkują w Czarnym zostali przekazani patrolowi Policji. Tłumaczyli się, że przyjechali do McDonaldsa.

W sobotę (5.12) około godz. 10.30 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie
o kobiecie przebywającej w mieszkaniu, która potrzebuje pomocy.

- Po przyjeździe na miejsce zastano zamknięte drzwi - mówi G. Grondys. - Z mieszkania dobiegały głosy kobiety, która mówiła, że upadła i samodzielnie nie może wstać. Skontaktowano się z córką tej kobiety. Po przyjeździe na miejsce córka otworzyła drzwi a strażnicy pomogli podnieść kobietę. Zostały poinformowane o możliwości skorzystania z pomocy lekarskiej.