997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 17.06.2020 / Komentarze
Pirat drogowy, nietrzeźwi kierujący i rabuś grasujący w garażu

Jak powiedziała nam oficer prasowa szczecineckiej Policji asp. Anna Matys, miniony weekend na drogach powiatu był bardzo spokojny.

- Nie odnotowaliśmy żadnych wypadków - mówi asp. A. Matys. - Nie oznacza to jednak, że nasze patrole były "bezrobotne". Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Gminy Szczecinek. Mężczyzna jechał VW Passatem

Z kolei innym kierowca, tym razem 31-letni mieszkaniec Szczecinka szarżował ulicami Barwic przekraczając dozwoloną prędkość - licznik wszywał aż 116 km/h. Tym bardziej, że ten "rekord" padł w terenie zbudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i został ukarany mandatem.

Nasi policjanci odnotowali kolejną kradzież elektronarzędzia. Dobrze znany Policji 36-letni mieszkaniec Szczecinka (o jego "wyczynach" pisaliśmy tydzień temu) tym razem ukradł wiertarko - wkrętarkę o wart. 700 zł. Narzędzie zabrał z garażu na terenie jednej ze szczecineckich hurtowni.

- Inna sprawa, że te okradzione garaże były słabo zabezpieczone. Dlatego zwracam uwagę właścicielom, by bardziej dbali o swoje mienie - dodaje asp. A. Matys.

- Zaczynają się wysokie temperatury powietrza, a co za tym idzie przybywa osób odpoczywających nad wodą. Apeluję o rozwagę i ostrożność. Z wodą nie ma żartów!