997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 13.01.2021 / Komentarze
Za szybko i po alkoholu. Pensjonariusz "na haju" jeździł wózkiem elektrycznym

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali 4 spawów przestępstw narkotykowych. Mężczyźni w wieku 20-40 lat posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę.

Po ulicach Szczecinka piratował pijany kierowca. - Został zatrzymany po tym, kiedy wjechał w betonowe słupki przy Ośrodku Sportu i Rekreacji - mówi "Miastu z Wizją" oficer prasowy szczecineckiej Policji asp. Anna Matys. - Mieszkaniec Szczecinka (53 lata) kierujący Audi miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Wcześniej został ukarany przez strażników miejskich mandatem za jazdę po parkowych alejkach.

KOMUNIKATY POLICJI:

W sobotę (9.01) policjanci zostali wezwani na interwencję do ośrodka rehabilitacyjnego w Bornem Sulinowie. Interwencja zgodnie ze zgłoszeniem miała dotyczyć agresywnego i pobudzonego pensjonariusza, który poruszając się na wózku elektrycznym jeździł po korytarzach i ubliżał innym osobom. Mężczyzna był agresywny wobec interweniującego personelu a jego zachowanie mogło wskazywać, że jest pod działaniem narkotyków.

Mundurowi mężczyznę zastali w swoim pokoju w łóżku, który oczekiwał na przybycie patrolu policji. Podczas interwencji mężczyzna nie chciał odpowiadać na pytanie zadawane przez funkcjonariuszy, zamiast tego głośno liczył, wzywał personel medyczny. Policjanci w konsekwencji ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Łodzi. W związku z utrudnionym kontaktem z mężczyzną policyjna interwencja zaczęła się przedłużać a do mundurowych z każdą minutą docierał coraz silniejszy, specyficzny zapach marihuany. Pensjonariusz zapytany o posiadanie substancji zabronionych ustawą odpowiedział, że ma w szafce marihuanę. Policjanci zabezpieczyli worek strunowy z suszem koloru zielono – brązowego, który po przebadaniu i zważeniu okazał się marihuaną o wadze ponad 100 g.

Mieszkaniec Łodzi został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymany. Następnego dnia zostały przedstawione mu zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

***************************

Policjanci ze szczecineckiego Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali kolejnym kierowcom prawo jazdy. Kierujący dacią jechał przez teren zabudowany 116 km/h, czyli o 66 km/h za szybko. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!

Pomimo zmieniających się warunków panujących na drogach i apeli o ostrożną jazdę, wczoraj kolejni kierowy stracili prawo jazdy. Kierujący dacią dopuszczalną prędkość przekroczył w miejscowości Przybrda na DK nr 20. 25-letni mieszkaniec Słupska miał na liczniku 116 km/h. Z tego powodu został zatrzymany do kontroli drogowej, za popełnione wykroczenie otrzymał mandat i punkty karne oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Tylko o 5 km/h jechał wolniej od poprzednika kierujący mercedesem. 39-latek z Koszalina w miejscowości Wierzchowo poruszał się z prędkością 111 km/h. Policjanci ze szczecineckiej drogówki w efekcie przeprowadzonej kontroli nałożyli na kierującego mandat wraz z punktami karnymi oraz zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Należy pamiętać, że warunki pogodowe o tej porze roku są zmienne i trudne, co nie sprzyja dobrej widoczności oraz przyczepności. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.