997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 24.02.2021 / Komentarze
Piraci na drogach i amator narkotyków

Policjanci szczecineckiej drogówki tylko w miniony weekend zatrzymali aż trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują główne ciągi komunikacyjne i reagują na rażące wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. W trakcie służby prowadzą działania prewencyjne, by kierowcy pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków panujących na drodze. Niestety nadal zdarza się, że policjanci muszą reagować w sposób stanowczy, szczególnie wobec piratów drogowych.

Tak też było w weekend. Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej jednostki przerwali niebezpieczną jazdę trzem kierowcom, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym.

W piątek policjanci zauważyli pędzącego mercedesa, który poruszał się ulicami Szczecinka. Pomiar prędkości wskazał, że przy ograniczeniu do 50 km/h jego kierowca poruszał się aż o 56 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Kolejne dwa przypadki niebezpiecznej jazdy miały miejsce w niedzielę w miejscowościach Przyjezierze i Jelenino, gdzie kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość o 52 km/h oraz 60 km/h.

Tak niebezpieczna jazda musiała spotkać się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy. Za rażące przekroczenie prędkości kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy, otrzymali oni też wysokie mandaty karne, a do ich kont kierowców zostało dopisane po 10 punktów karnych.

********

Szczecineccy kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła ustalić sprawcę oraz zabezpieczyć blisko 130 gramów substancji zabronionych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wzmożone działania szczecineckich kryminalnych doprowadziły do ustaleń z których wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Szczecinka znajduje się mężczyzna, który ma związek z tego typu przestępczością. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić uzyskaną informację.

Przed klatką schodową zatrzymali 33-latka, u którego kryminalni w plecaku ujawnili woreczki foliowe z zawartością białego proszku. W toku dalszych czynności policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli więcej substancji zabronionych. W związku z tym mężczyzna został przewieziony do komendy w celu wykonania dalszych czynności.

W jednostce po przeprowadzonych czynnościach przez technika kryminalistyki okazało się, że zabezpieczone substancje to blisko 30 gramów amfetaminy oraz 100 gramów marihuany. Mieszkaniec Szczecinka trafił do policyjnego aresztu, a następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. O dalszych losach 33-latka zadecyduje sąd.

Foto w tekście: KPP Szczecinek