997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 10.03.2021 / Komentarze
Pijany motocyklista wjechał w płot. Narkotyki w samochodzie

W minionym tygodniu szczecineccy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownica okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Biały Bór, który na motorze nie dojechał do domu, gdyż… wjechał w ogrodzenie posesji w Gwdzie Wielkiej. Sprawca kolizji wydmuchał w alkomat 1,5 promila alkoholu.

Policjanci odnotowali też 3 przestępstwa narkotykowe. W związku z nimi zatrzymano mężczyzn w wieku 21-40 lat.

- W kontrolowanym pojeździe policjanci znaleźli amfetaminę. Dodatkowo narkotyki posiadał też pasażer forda, a 26-letni kierowca był pod ich działaniem. Wszystkim grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - mówi "Miastu z Wizją" asp. Anna Matys, oficer prasowa szczecineckiej Policji.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu doszło do wypadku drogowego. 47-letni kierujący mercedesem na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.