997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 21.10.2021 / Komentarze
Śmiertelny wpadek na drodze i plantator konopi indyjskich

Jak podkreśliła oficer prasowa szczecineckiej Policji asp. Anna Matys, miniony tydzień był pracowity dla naszych policjantów. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo na drogach.

- Mamy jesień, warunki na drogach są trudne i bardzo zmienne - podkreśla asp. A. Matys. - Pamiętajmy o tym, że m.in. spadające i zalegające na jezdniach liście powodują, iż trzeba zwolnić. Tylko w miniony piątek na drogach powiatu doszło do 5 kolizji. Główne przyczyny tych zdarzeń to nieustąpienie pierwszeństwa albo jazda na tzw. zderzak, gdzie praktycznie nie zostawiamy sobie pola do wykonania jakiegokolwiek manewru.

Na drogach regionu doszło do 3 wypadków, w tym jednego śmiertelnego.

- Doszło do niego na terenie Białego Boru. 68-letni kierujący samochodem Skoda z niewyjaśnionych przyczyn, wychodząc z łuku drogi, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo - mów asp. Anna Matys.

- Policjanci zatrzymali też 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownicą okazał się 70-latek z powiatu szczecineckiego. Mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych a do tego jego VW Polo nie miało aktualnych badań technicznych. Pirat odmówił badania alkomatem, więc zabrano go do szpitala, gdzie pobrano krew. Na wynik czekamy. Pięć godzin później mężczyzna ponownie został zatrzymany na ulicach Szczecinka. Wydmuchał w alkomat jeden promil.

34-letnui mieszkaniec powiatu szczecineckiego w opuszczonym domu koło Barwic uprawiał konopie indyjskie. Jak podkreśliła a. Matys, była to w pełni profesjonalna plantacja. Policjanci zlikwidowali ponad 950 donic z roślinami w stanie rozwoju. Liczyły od 1,5 do 2 m wysokości. "Plantator" powędrował do aresztu, na razie na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.