997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 15.07.2020 / Komentarze
Pijani kierujący "na zakazie", złodzieje samochodu i dwa wypadki drogowe

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyjechali do Szczecinka z zamiarem kradzieży samochodu. Nie udało się, wpadli. Wizyta mieszkańców powiatu jeleniogórskiego zakończyła się zarzutami za usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu marki BMW. Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Więcej na ten temat w artykule:

W ubiegłym tygodniu szczecineccy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących, w tym rowerzystów.

- Kilku z nich prowadziło pojazd mając aktywny zakaz wydany przez sąd - mówi "Miastu z Wizją" asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej Policji.

- W gminie Barwice policjanci zatrzymali 62-letniego motorowerzystę. Mężczyzna wydmuchał w alkomat 2 promile alkoholu. Do tego miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów - do 2023 roku. Za jazdę po pijanemu i "na zakazie" ponownie stanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na szczecineckich drogach doszło do dwóch wypadków.

W Białym Borze 30-letni motocyklista uderzył w samochód WV Golf, a następnie w latarnię. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Szczecinku.

W gminie Szczecinek 60-latek kierujący samochodem Hyundai wyprzedzając ciężarówkę uderzył czołowo w samochód Audi. Kierowca nieprzytomny został przetransportowany do szczecineckiego szpitala.

KOMUNIKAT POLICJI:

Wakacje to czas kiedy najmłodsi spędzają dużo czasu bawiąc się na zewnątrz. Obojętnie czy w mieście czy na terenach wiejskich, codziennie możemy mieć styczność ze zwierzętami pozostawionymi bez opieki i nadzoru właściciela. W szczególności niebezpieczne może być spotkanie z agresywnym i rozdrażnionym psem. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci wyrobiły w sobie odpowiednie metody postępowania w przypadku spotkania z pozostawionym bez opieki psem. Zachodniopomorska Policja przygotowała spot profilaktyczny pokazujący jak zachować się w sytuacji kiedy jesteśmy narażeni na atak psa.

Pamiętajmy nigdy nie zaczepiajmy ani nie drażnijmy zwierząt! Ich reakcja może być nieprzewidywalna. Poniżej kilka zasad, których zastosowanie pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji:

Nie należy podchodzić do psa i go głaskać, jeżeli w pobliżu nie ma właściciela
2. Lepiej nie podchodzić do matki z młodymi
3. Nie należy zabierać psu przedmiotu, którym się bawi
4. Nie należy podchodzić do psa, który je
5. Nie powinno się karmić nieznanego psa
6. Nie należy podchodzić do psa przywiązanego, znajdującego się w klatce lub za ogrodzeniem
7. Jeśli pies jest agresywny, nie należy okazywać strachu i zdenerwowania, a także wykonywać gwałtownych ruchów, ponieważ zwierzę może to uznać za zagrożenie
8. Należy unikać wzroku psa, gdyż traktuje to jako wyzwanie
9. Największym błędem jest uciekanie przed psem, ponieważ budzi to w zwierzęciu instynkt łowiecki i zwiększa ryzyko pogryzienia
10. Nie należy pozostawiać psa i dziecka razem bez opieki dorosłych

Opracowany spot został stworzony we współpracy z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej w Szczecinie w ramach projektu na 2019 rok „Wakacje z wyobraźnią”. Całość przedsięwzięcia została dofinansowana z rządowego programu razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

sierż. Konrad Szelest

WP KWP Szczecin