997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 12.08.2020 / Komentarze
Pirat na motocyklu, policjanci u dzieci na koloniach

Kierujący motocyklem stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h.

Policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej w Marcelinie kierującego motocyklem marki Suzuki. 47-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h.

Kierujący najwyraźniej zapomniał, że według obowiązujących przepisów, kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

Mężczyzna zgodnie z przepisami został ukarany mandatem, co gorsza w związku z przekroczeniem prędkości o 66 km/h kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

**********

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie powiatu szczecineckiego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nie zapominają również o zuchach i harcerzach, którzy w okolice Szczecinka zjechali się z najdalszych zakątków Polski.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa policjanci ze szczecineckiej komendy wspólnie ze strażakami i przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku kontrolują obozy harcerskie, półkolonie oraz wszystkie miejsca zorganizowanego wypoczynku. Eliminowanie nieprawidłowości i dbałość o bezpieczeństwo turystów - to priorytet lokalnych służb.

Często jednak po takich kontrolach służb na terenach obozowisk pojawiają się dzielnicowi – gospodarze danych rejonów służbowych. Wizyta dzielnicowego ma na celu zapewnienie organizatorów o stałej gotowości służb mundurowych do niesienia wszelkiej pomocy. Podczas takich spotkań następuje przekaz informacji w jaki sposób i w jakich sprawach można bezpośrednio kontaktować się z dzielnicowym. Krótkie spotkania i uczestnictwo dzielnicowego w życiu codziennym np. harcerzy, zuchów często związane jest z poczuciem bezpieczeństwa i świadomością, że poza leśną głuszą jest ktoś, kto pamięta i troszczy się o ich bezpieczny wypoczynek.

W tym tygodniu dzielnicowy z terenu gminy Szczecinek odwiedził obóz PTTK Skauci Koszalin, który rozbił się w miejscowości Spore. Spotkanie z uczestnikami przebiegło pod hasłem profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom. Poza merytorycznym aspektem nie obyło się bez plenerowych zabaw, które miały na celu wzmocnienie pozytywnych postaw i utwierdzeniu w wyborze zdrowego stylu życia.

Tekst (na podstawie komunikatów KPP w Szczecinku) i foto: Sławomir Włodarczyk