„Agent Orange” zapowiada nowy album Buttonów

• Tv
Miasto z Wizją / 26.02.2019 / Komentarze
Zespół James Button Band wraca z nową płytą i... ze zmienionym składem

O szczecineckim zespole James Button Band w ostatnich miesiącach piszemy nader często. Powód? Muzycy zdecydowanie nie zapadli w „zimowy sen” i zamiast odpoczywać realizują kolejne swoje projekty. Ci, którzy z sentymentem wracają do rockowej muzyki sprzed pół wieku, kiedy w głośnikach królowały surowe, nie poddane obróbce dźwięki, ukazujące pełną paletę brzmień w ich czystej postaci, równie chętnie śledzą twórczość tego zespół. Artyści postanowili czerpać garściami z twórczości swoich muzycznych idoli z lat 60. i 70., wziąć z niej to, co najlepsze i zaserwować swoim fanom. Wielu z nich z niecierpliwością czekało na zapowiadamy przez artystów ich pierwszy album, który ukazał się w czerwcu 2017 roku.

Teraz, po blisko 1,5 roku, wielu zagranych koncertach i mnóstwie godzin spędzonych w studio, artyści wracają z kolejną, drugą płytą. Z całą pewnością dla fanów zespołu będzie to, że artyści na kolejnym krążku zaśpiewają dla nas w naszym ojczystym języku. Dotychczas mogliśmy ich bowiem usłyszeć jedynie w anglojęzycznych utworach.

- Albumem zamierzamy podzielić się ze słuchaczami w najbliższym czasie, na przełomie lutego i marca – mówi nam Jakub Legan, wokalista i założyciel zespołu. – Album będzie nosił tytuł “Charlie Speaks on The Radio”. Znajdzie się na nim dziewięć utworów,  w tym dwa w języku polskim, co – mamy nadzieję - będzie stanowić całkiem miłą niespodziankę dla naszych słuchaczy. Poczuliśmy się na siłach żeby spróbować zrobić coś w ojczystym języku

Już dziś naszym Czytelnikom i fanom zespołu przedstawiamy najnowszy utwór pt. „Agent Orange” zapowiadający nadchodzący album. To zarazem jeden z dwóch kawałków nagranych właśnie w języku polskim. Uważni obserwatorzy mogą także odnaleźć w teledysku do wspomnianego utworu – pomimo zniekształconego obrazu – dobrze nam wszystkim znane ulice Szczecinka.

Dodajmy, że w ostatnich dniach zmienił się także skład James Button Band. Po ponad 4 latach zespół opuścił basista Szpilman, czyli Kamil Jurczak, który postanowił stworzyć własny muzyczny, punkowy projekt. Nie oznacza to jednak końca zespołu, bowiem jego skład zasiliła właśnie basistka Anna Kozakiewicz, która występowała wraz z muzykami kilka lat temu. Artyści pomału szykują się także do trasy koncertowej po Polsce, w trakcie której będą promować najnowszy album “Charlie Speaks on The Radio”.

Tekst: Marzena Góra