Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

• Tv
Miasto z Wizją / 06.09.2024 / Komentarze
Działania szczecineckich policjantów

W okresie do 30 września w okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli, a to za sprawą prowadzonych działań w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”

Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostatnie tygodnie sierpnia to czas, kiedy w ramach działań poprzedzających akcję, funkcjonariusze przeprowadzali lustrację dróg w rejonach placówek oświatowych, zwracając szczególną uwagę na stan oznakowania tych miejsc.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz prawidłowym przewożeniu dzieci. Rozpoczną się, także pierwsze pogadanki o szeroko pojętym bezpieczeństwie w drodze do I ze szkoły na spotkaniach przeprowadzanych przez profilaktyka oraz dzielnicowych szczecineckiej komendy.

Info: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Foto: Sławomir Włodarczyk