Akrobatki Darzboru z medalami na mistrzostwach w Kielcach

• Aktualności
Miasto z Wizją / 18.04.2019 / Komentarze
Do domu wróciły z medalami i pucharami

W miniony weekend w Kielcach odbył się Fit Weekend, w ramach którego zorganizowanych zostało wiele prestiżowych zawodów oraz mistrzostwo. Odbyły się również m.in. Mistrzostwa Polski Dzieci Fitness, podczas których nasze miasto reprezentowały zawodniczki Akrobatycznego Klubu Sportowego Darzbór. Jak relacjonuje trenerka Wioletta Szydlak: - W klasyfikacji drużynowej klub uplasował się na wysokim  III miejscu, potwierdzając wynik z ubiegłego roku. Klub reprezentowało 14 zawodniczek , dla 9 był to debiut Mistrzostw Polski – informuje .

Jak przedstawiają się wyniki indywidualne? W kategorii wiekowej 9 lat do finału awansowały dwie  zawodniczki – Zuzanna Karawajska (IV miejsce) i Lena Usik (V miejsce). Poza finałem na VII miejscu sklasyfikowano Paulinkę Słowikowską. W kategorii wiekowej 10 lat debiutującą Oliwię śmieszek sklasyfikowano na XI miejscu. W kategorii wiekowej 12 lat V lokatę uzyskała Maya Bartoszek, natomiast Emilia Bohdanowicz zajęła XV miejsce.

W kategorii wiekowej do lat 13 Liwia Staczykowska zajęła IV miejsce, Lena Baranowska - IX miejsce, Martyna Kulikowska - X miejsce, a Oliwia Niedźwiedź - XIV miejsce. W kategorii do lat 14 najwyższej oceniona została Magdalena Hrycenko - IV miejsce, Maja Jurewicz - V miejsce, Martyna Łukaszczuk - VII miejsce. W kategorii wiekowej do lat 15 Katarzyna Reimus uplasowała się na V miejscu. Trenerką zawodniczek jest Wioletta Szydlak.

Opracowanie tekstu: Marzena Góra