Art Piknik przegoni zimę z miasta

Miasto z Wizją / 18.03.2016 / Komentarze
21 marca nasze przedszkolaki pożegnają zimę, symbolicznie topiąc marzanny

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie wielu mieszkańców z utęsknieniem odlicza dni do 21 marca, czyli pierwszego dnia wiosny. Zwłaszcza ci najmłodsi – podczas zajęć w przedszkolu czy w trakcie lekcji - oczekiwanie na pierwsze słoneczne dni spędzają na przygotowywaniu marzanny, która zgodnie z tradycją ostatecznie wyląduje w zimnych wodach Niezdobnej. Nie inaczej będzie również i w tym roku. Jednak tym razem zimę przeganiać będziemy wraz z Art Piknikiem.

21 marca o godz. 11.00 w ogrodzie różanym w miejskim parku odbędzie się topienie marzanny. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich przedszkolaków, jednak równie mile widziani są także starsi mieszkańcy.

- Pragniemy, aby wydarzenie to było swoistym zapoznaniem się organizatorów Art Pikniku z wychowankami szczecineckich przedszkoli. Podczas kolejnej edycji Art Pikniku planujemy zorganizować Art Wioskę, a odbiorcami jej działań będą właśnie najmłodsi. Art-Wioska będzie przestrzenią dla dzieci, gdzie odbywać się będzie szereg wydarzeń artystycznych połączonych m.in. z warsztatami teatralnymi i plastycznymi – mówi Rafał Staniszewski, pomysłodawca i współorganizator imprezy.

- Dla organizatorów „Eko Pożegnania Zimy z Art Piknikiem” priorytetem jest dobra zabawa najmłodszych oraz ich bezpieczeństwo. Dlatego do wydarzenia włączona została Straż Miejska, która zabezpieczy brzeg rzeczki oraz Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed, która zapewni opiekę medyczną, a Harcerze z 13 - go  Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego wyłowią marzanny i czuwać będą nad sprawną organizacją i przemieszczaniem dzieci.

Wydarzenie to organizowane jest przez inicjatorów Art Pikniku  przy wsparciu Fundacji Inicjatywa Społeczna FIS. Tego dnia na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji, m.in. oczywiście topienie marzanny, ale także występ folkowego zespołu „Swojacy” z Sitna, a także krótka pogadanka na temat tego, czym należy karmić ptactwo oraz drobny poczęstunek.

Tekst: Marzena Góra