Atrakcja dla piechurów i rowerzystów

Miasto z Wizją / 22.04.2024 / Komentarze
Ma powstać droga pieszorowerowa wokół Trzesiecka

To z pewnością dobra wiadomość dla tych, którzy lubią spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu i lubią robić to korzystając z naszych lokalnych walorów przyrodniczych. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce również teren po drugiej stronie jeziora zostanie zagospodarowany i „zaopiekowany”. Są plany budowy drogi pieszo -rowerowej właśnie po drugiej stronie jeziora. Inwestycja ta miałaby się przyczynić do uatrakcyjnienia tej części naszych lasów i stworzyć korzystniejsze warunki dla rowerzystów, biegaczy i spacerowiczów, którzy chcieliby pokonać właśnie trasę wokół jeziora Trzesiecko.

– Sprawa przejęcia terenów po drugiej stronie jeziora nabiera coraz bardziej konkretnych kształtów. Wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku chcemy, aby służyły one rozwojowi turystyki w Szczecinku - mówi burmistrz Daniel Rak.

– Jestem przekonany, że budowa drogi pieszo-rowerowej po drugiej stronie Trzesiecka będzie doskonałym rozwiązaniem, zarówno dla naszych mieszkańców, jak i właśnie turystów – dodaje.

Po uporządkowaniu spraw formalnych i oficjalnym przejęciu terenu po drugiej stronie jeziora, miasto będzie mogło przystąpić do planowania i realizacji inwestycji.

Redakcja MzW

Foto: Sławomir Włodarczyk