Awanse, podziękowania i czerwone róże

Miasto z Wizją / 27.07.2017 / Komentarze
Świętowali szczecineccy policjanci

Dziś (czwartek 27.07) w kinie Wolność miała miejsce szczególnie podniosła uroczystość - Święto Policji Państwowej. Na zaproszenie naszych policjantów przybyło wielu znamienitych gości. Byli również obecni m.in. oficerowie Wojska Polskiego, dowódcy jednostek współpracujących ze szczecinecką komendą, samorządowcy na czele z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem i starostą szczecineckim Krzysztofem Lisem, poseł "N" Radosław Lubczyk oraz główni bohaterowie dzisiejszej uroczystości - policjanci szczecineckiego garnizonu.

Rolę gospodarza policyjnej akademii pełnił Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku młodszy inspektor Andrzej Dziemianko (awansowany na wyższy stopień służbowy 4 lipca br.). Z kolei gościem honorowym naszych policjantów był przybyły na uroczystość ze stolicy województwa Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie inspektor Jacek Cegieła.

Obaj komendanci złożyli swoim podwładnym podziękowania za dotychczasową, pełną poświęcenia, trudną służbę i życzyli wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Życzenia otrzymali też pracownicy cywilni szczecineckiej komendy. Szczególne słowa podziękowania dla rodzin policjantów skierował insp. Cegieła.

Szef wojewódzkiej policji podkreślił m.in., że szczecinecka jednostka należy do najlepszych w regionie. Zapewnił też gości, że tak jak zawsze, nadal mogą czuć się bezpiecznie, zarówno w dzień jak i w nocy.

Później przyszedł czas na najmilszą część policyjnej akademii, czyli awanse na wyższe stopnie służbowe i inne wyróżnienia:

Awans na stopień komisarza policji odebrał podkomisarz Kazimierz Harasym.

Na stopień aspiranta sztabowego policji awansowani zostali starsi aspiranci:

Jarosław Flak, Gabriel Korwel, Tomasz Lis, Robert Maksalon, Przemysław Pawłat, Arkadiusz Pyrzyński, Jarosław Szymikowski i Mariusz Zielenkiewicz.

Awanse na stopień starszego aspiranta policji otrzymali aspiranci:

Krzysztof Kaźmierczak,Tomasz Pałubicki, Wojciech Ludwiczak, Marek, Poźniak, Józef Soroka, Jacek Woźniak.

Na stopień aspiranta policji awansowany został młodszy aspirant Wojciech Cybulski.

Młodszym aspirantem policji mianowani zostali sierżanci sztabowi:

Olga Menedecka-Świętowicz, Wiesław Funkiendorf,  Mateusz Kreklau, Jarosław Kwiatkowski, Marcin Pawłowski, Mariusz Paszkiewicz, Marcin Szwałek, Krzysztof Wawrzyniak, Jakub Wojtowicz, Grzegorz Zaguła.

Awanse na stopień starszego sierżanta policji otrzymali sierżanci:

Ewelina Pałubicka-Kalinowska, Krzysztof Bugaj, Jakub Czapla, Karol Kluza, Piotr Kraśniewski, Jacek Kulesza, Maciej Kurzydłowski, Mateusz Michaliszyn, Rafał Połom, Przemysław Romańczuk, Michał Węcław.

Awans na stopień sierżanta policji odebrali starsi posterunkowi:

Mateusz Babiak, Piotr Barcewicz, Michał Granica, Kamil Kraszewski, Łukasz Ilukowicz, Piotr Polanowski, Mariusz Roczniak, Sławomir Samborski, Szymon Sroka, Damian Warchoł.

Awans na stopień starszego posterunkowego policji otrzymali posterunkowi:

Agnieszka Storczyk-Rak, Przemysław Juszczak, Tomasz Nadziejko, Kamil Świętowicz.

Na akademii wojewódzkiej z okazji Święta Policji w Szczecinie awans na stopień młodszego inspektora otrzymał zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Piotr Honc.