Awantura na Polnej - interweniował patrol SM

Miasto z Wizją / 25.02.2021 / Komentarze
Alkohol, zniszczony samochód i ucieczka

W środę (24.02) po godz. 20 patrol Straży Miejskiej został wysłany na ul. Polną gdzie grupa młodzieży miała spożywać alkohol przy klatce schodowej jednego z bloków.

- Podczas dojazdu na miejsce, dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o tym, że te same osoby dokonały zniszczenia jego samochodu - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Wskazane osoby przemieszczały się w kierunku ul. Koszalińskiej. Na wysokości budynku nr 62, na widok radiowozu zaczęły uciekać. Jednak po krótkim pościgu zostały ujęte.

Strażnicy ujęli i wylegitymowali 9 osób w tym część nieletnich. Jak powiedział nam komendant, podczas interwencji jeden z ujętych zaczął pić piwo, za co na miejscu został ukarany mandatem karnym.

- W tym czasie do strażników doszedł zgłaszający, który oświadczył, że w jego samochodzie uszkodzono maskę oraz boczne lusterko na łączną kwotę 4 tys. zł - dodaje G. Grondys.

Cała grupa została przekazana Policji a strażnicy w porozumieniu z policjantami przewieźli wszystkich na komenda policji, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez organy ścigania.