Azbest straszy jeszcze na 100 budynkach

Miasto z Wizją / 09.08.2016 / Komentarze
Trzeba go zdjąć. Miasto sfinansuje akcję!

Ratusz ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań, dotyczących usuwania azbestu z terenu miasta. Okazuje się, że zlokalizowany on jest jeszcze na około 100 szczecineckich obiektach.

To mimo, np. w porównaniu do terenu Gminy Szczecinek, bardzo niewiele. Takie pojedyncze obiekty kryte azbestem spotkamy jeszcze m.in. przy ul. Wiejskiej czy na Bugnie. Część z nich zlokalizowana jest również na terenie ogrodów działkowych, jako pokrycie altan i innych budowli. W poprzednich latach sporo już zlikwidowano, teraz przyszła kolej na likwidację azbestowego poszycia z reszty budynków.

- Wnioski o dofinansowani inwestycji można składać jeszcze przez dwa tygodnie - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- Do dofinansowania mogą zostać zgłoszone tylko zadania realizowane w roku bieżącym na obiektach, których właścicielami są jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe z uwzględnieniem przepisów dotyczących pomocy publicznej.

Jak powiedział nam M. Ludewicz, otrzymana dotacja może wynieść nawet 100 procent kosztów poniesionych na usunięcie azbestu!

- Aby ją otrzymać należy złożyć wniosek, który będzie zawierał m.in. rodzaj wyrobu zawierającego azbest, jego powierzchnię lub masę (w przypadku pokryć dachowych należy podać całkowitą powierzchnię wyrobów azbestowych wraz z doliczonymi zakładkami), oświadczenie (w przypadku składowanego azbestu), że nie pochodzi on z demontażu pokryć dachowych, a także dokumentację fotograficzną - dodaje rzecznik.

- Wszyscy zainteresowani pomocą muszą pamiętać, że Urząd Miasta nie będzie finansował wszelkiego rodzaju prac związanych z naprawą i wymianą pokryć dachowych, a także z remontem obiektów budowlanych.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Biurze Obsługi Interesanta, które mieści się na parterze Urzędu Miasta. Termin ich przyjmowania upływa 22 sierpnia. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 94 37 141 34.

Szczegóły dotyczące naboru wniosków znajdują się w załączniku.

Załącznik: