Baja Szczecinek - odwiedziliśmy kierowców w strefie startu

Miasto z Wizją / 28.09.2018 / Komentarze
Ci wspaniali mężczyźni (i nie tylko) w piekielnie mocnych i pięknych pojazdach

Dziś (piątek 28.09) po południu rozpocznie się rajd Baja Szczecinek.

Na starcie pojawi się wielu znakomitych kierowców (pań też), nie tyko na samochodach, ale również quadach i motocyklach. Odwiedziliśmy ich w południe w miasteczku rajdu na placu koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej.

- Od rana pełną parą działa park serwisowy. Rozpoczęły się też badania techniczne pojazdów. Po południu zaplanowaliśmy start honorowy oraz mierzący 4,15 km prolog rajdu - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Jedynak z Biura Prasowego Baja Szczecinek.

Kierowcy będą się ścigać nie tylko po byłym poligonie jednostek garnizonu Szczecinek, ale też po poligonie w Czarnem.

W sobotę zawodnicy trzykrotnie pokonują odcinek Czarne, który ma długość 65,3 km. Na trasie przewidziana jest słynna „patelnia” i hopa, gdzie zawodnicy „nacierają” nawet 80-90 km/h i skaczą po kilkanaście metrów. Jako pierwsi startują zawodnicy z Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB), następnie z cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski samochodów Terenowych (RMPST) a potem z Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST). Start pierwszego zawodnika: o 7.45, 11.15 i 14.45. Łącznie da to nieco ponad 200 km odcinków specjalnych.