Balonowe święto w Szczecinku

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 17.03.2023 / Komentarze
W lipcu aeronauci będą szybować nad Trzesieckiem

To z pewnością będzie jedno z największych wydarzeń tegorocznego lata w Szczecinku. W dniach 6-9 lipca br. nad Trzesieckiem będzie miał miejsce Festiwal Balonowy.

- Widzimy się 6 lipca w czwartek o godzinie 12 na rozpoczęciu festiwalu oraz przywitaniu gości. Tego samego dnia pod wieczór odbędą się pierwsze wieczorne loty nad Szczecinkiem. Impreza ma charakter otwarty dla każdego, kto chce poznać świat balonów z bliska - informują i zachęcają organizatorzy.

Program imprezy:

Czwartek, 6 lipca
godz. 12:00 - rozpoczęcie Festiwalu, przywitanie gości i uczestników, przedstawienie warunków uczestnictwa w wydarzeniu (CK Zamek).
godz. 19:00 - wieczorne loty

Piątek, 7 lipca
godz. 6:00 - poranne loty
godz. 19:00 - wieczorne loty
godz. 22:30 - Nocna Gala Balonowa - artystyczny pokaz, w trakcie którego króluje muzyka i światło. Podświetlone balony unoszą się w rytm muzyki, a ton nadaje im doświadczony dyrygent

Sobota, 8 lipca
godz. 6:00 - poranne loty
godz. 19:00 - wieczorne loty
godz. 22:00 - Wieczorne show nad jeziorem Trzesiecko - podniebne akrobacje z iluminacjami świetlnymi w wykonaniu paralotniarzy

Niedziela, 9 lipca
godz. 6:00 - poranne loty

Uwaga: Program imprezy może ulec zmianie.

Patroni wydarzenia: Burmistrz Miasta Szczecinek, Miasto Szczecinek, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku, L.A.R. PARAPLAN Agnieszka Sulewska, Jacek Bogdański, Aeroklub Warszawski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk /organizatorzy/