Balonowe szaleństwo nad Trzesieckiem

• Tv
Miasto z Wizją / 12.06.2018 / Komentarze
Na liście startowej komplet - 54 załogi z całego świata!

W drugi weekend lipca (6-8.07) w Szczecinku zagoszczą najznakomitsi aeronauci z całego świata. Wszystko po to by rywalizować w IX Polsko - Niemieckim Festiwalu Balonowym o Memoriał Kurta Hummela.

Mimo, że od otwarcia festiwalu dzieli nas jeszcze ponad miesiąc organizatorzy mają już komplet - 50 załóg. Do Szczecinka zjadą aeronauci z całego świata, m.in. z: Szwecji, Niemiec, Holandii, Indii, Danii, Francji, USA, Belgii i Wielkiej Brytanii. Oczywiście, również polscy "podniebni żeglarze" zaprezentują się w zacnym składzie.

Tradycyjnie już nad Trzesieckiem będziemy mogli podziwiać powietrzne statki w bajkowych kolorach i o bajkowych kształtach. W 2016 roku gościliśmy m.in. Angy Birds - balon w kształcie maskotki popularnej na całym świecie gry komputerowej i kreskówki. Z kolei w lipcu 2017 roku mogliśmy podziwiać balon - laleczkę, pilotowany przez Holendra Guido Härle.

"Tamilnadu to jeden ze stanów w Indiach, znany z niezwykłych uroków natury. W tym roku stan promuje się w Europie poprzez uczestnictwo balonu w licznych imprezach. Pierwszym festiwalem, który odwiedzi balon "Incredible India" jest Festiwal Balonowy w Szczecinku. Balon ten weźmie oczywiście udział w Nocnej Gali Balonów w sobotni wieczór. Pokażmy jego załodze, że w Szczecinku mamy najlepszą Publiczność i przyjmijmy go brawami" - zachęcają organizatorzy.

Impreza upamiętnia postać porucznika Kurta Hummela z 9 Pułku Huzarów, który w 1908 roku zginął podczas lotu balonem nad Morzem Północnym. Pochodzący z Sępolna Wielkiego koło Białego Boru aeronauta brał udział w prestiżowych zawodach o Puchar Gordona Bennetta.

Video: Miasto z Wizją/Paweł Adamowski