Barwny orszak kolejny raz przeszedł ulicami miasta

Miasto z Wizją / 07.01.2020 / Komentarze
Mieszkańcy tłumnie towarzyszyli trzem królom w ich symbolicznej podróży

W poniedziałek, 6 stycznia ulicami miasta przeszedł barwny korowód, prowadzony przez trzech mędrców. Widowiskowy pochód, towarzyszący obchodom Święta Trzech Króli, w Szczecinku zorganizowany został (po krótkiej przerwie) już po raz szósty. Orszak wyruszył spod kościoła pw. Ducha Świętego. Następnie trzej królowie wraz z tłumem przebranych mieszkańców przeszli ulicami Piłsudskiego, Mickiewicza, Powstańców Wielkopolskich i Wyszyńskiego, aby zakończyć pochód przy szczecineckim kinie.

Tego dnia, pomimo chłodu i przelotnych mżawek, mieszkańcy tłumnie towarzyszyli trzem królom w ich symbolicznej podróży do miejsca, gdzie urodził się Jezus. Nim jednak dotarli oni do kina, tradycyjnie na drodze przemarszu rozegrane zostały scenki biblijne, każdorazowo stanowiące największą atrakcję Orszaku.

Pierwsza z nich zaprezentowana została przed kościołem pw. Ducha Świętego, w trakcie której uczestnikom pochodu wręczone zostały korony, śpiewniki oraz pamiątkowe naklejki orszakowe. Następnie rozśpiewany korowód przeszedł ul. Piłsudskiego oraz ul. Mickiewicza, gdzie m.in. przed Szkołą Muzyczną rozegrana została kolejna teatralna scenka. Ostatni, finałowy akt tej ulicznej sztuki miał miejsce przy muszli koncertowej.

Po zakończeniu przedstawienia uczestnicy orszaku zostali zaproszeni do kina i udziału w koncercie, w trakcie którego wysłuchali tych popularnych, jak również mniej znanych kolęd i pastorałek. Na wszystkich czekał także poczęstunek.

Tekst, foto: Marzena Góra