Basen ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Miasto z Wizją / 04.06.2020 / Komentarze
Do miasta trafi dotacja w wys. blisko 20 tys. zł

Szczecinecki basen wzbogaci się o kolejne elementy infrastruktury. Chodzi o kapsułę rehabilitacyjną. Miasto otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego na zakup i montaż urządzenia. Do Szczecinka trafi kwota w wys. 19 tys. zł (wartość projektu to 40 tys. zł).

Ratusz wziął udział w programie dot. modernizacji infrastruktury sportowej na Pomorzu Zachodnim. Urząd Marszałkowski zaplanował na ten cel 1,5 mln zł. To o 150 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Wśród beneficjentów programu jest 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, które pozyskane fundusze przeznaczą na remonty m.in. hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów piłkarskich, skateparków czy basenów.

Wsparcie finansowe, oprócz miasta, otrzymało też Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - 19 tys. zł na zakup symulatora do nauki pływania na łodzi żaglowej (wartość projektu - 40 tys. zł) oraz Gmina Szczecinek na realizację projektu "Rozbudowa infrastruktury sportowej w sołectwach Gałowo i Kwakowo na terenie gminy Szczecinek" - 19 tys. zł.

- Oczywiście jako radny województwa bardzo się cieszę że coraz więcej środków finansowych trafia do naszych samorządów,beneficjentami tych działań są w 100% mieszkańcy naszego regionu. Dzieki tym środkom,poprawia się stan i atrakcyjność infrastruktury z terenu gminy Powiatu Szczecineckiego - mówi "Miastu z Wizją" Jakub Hardie-Douglas.

Rok 2020 to kolejny rok, w którym Urząd Marszałkowski pokrywa zachodniopomorskim gminom i powiatom część kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Z przeznaczonych dla nich środków – 1,5 mln zł – skorzysta aż 88 lokalnych samorządów. Wielkość wsparcia wyniesie od 5 do 19 tys. zł. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska piłkarskie, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, skateparki, baseny czy obiekty lekkoatletyczne.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 8 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad pół tysiąca różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Teks: Sławomir Włodarczyk/Biuro Prasowe UMWZ

Foto: S. Włodarczyk