Będą poznawać historię szczecineckiej nekropolii

Miasto z Wizją / 01.11.2017 / Komentarze
Muzeum Regionalne zaprasza na spacer historyczny po miejskim cmentarzu

Na przełomie października i listopada znacznie częściej odwiedzamy okoliczne nekropolie, porządkując rodzinne groby i przygotowując się do zbliżającego się święta zmarłych. Za kilka dni – w środę, 1 listopada wielu z nas skieruje swoje kroki na szczecinecki cmentarz, aby zapalić symboliczny znicz tym, których nie ma już wśród nas. Warto w tym czasie zatrzymać się na chwilę i poznać również historię tego miejsca.

Z inicjatywą, która zdecydowanie nam to ułatwi, wyszło szczecineckie Muzeum Regionalne. W najbliższą sobotę, 4 listopada odbędzie się właśnie spacer historyczny po szczecineckiej nekropoli. Tematem przewodnim tego dość nietypowego spotkania będą losy dawnych mieszkańców oraz wydarzenia, które przed laty rozegrały się w naszym mieście. Po miejskim cmentarzu oprowadzi nas i poprowadzi wykład Mateusz Zacharewicz z Muzeum Regionalnego  w Szczecinku.

Organizatorzy tego wydarzenia zaplanowali zbiórkę na godz. 11.00 przy bramie głównej cmentarza. Udział w spacerze jest nieodpłatny. Dodajmy, że jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na odbycie się spaceru, zostanie on przeniesiony na inny termin.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk