Betlejemskie Światło Pokoju w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 23.12.2017 / Komentarze
Mieszkańcy mogą podzielić się symbolicznym płomieniem odwiedzając Urząd Miasta

Dziś (czwartek, 21 grudnia) popołudniu przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego odwiedzili szczecinecki Urząd Miasta. Wizyta harcerzy w ratuszu w okołoświątecznym okresie oznaczać może tylko jedno – do naszego miasta dotarło już Betlejemskie Światełko Pokoju. Płomyk, który „podróżuje” z betlejemskiej Groty Narodzenia docierając do niemal wszystkich europejskich krajów, symbolizować ma pokój, nadzieję oraz braterstwo. Idea „sztafety” i przekazywania sobie z rąk do rąk symbolicznego ognia, kontynuowana jest już od 27 lat. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Światło jest w nas”. Właśnie to symboliczne światełko szczecineccy harcerze przekazali dziś burmistrzowi Jerzemu Hardie-Douglasowi.

- Przychodzimy dziś z Betlejemskim Światłem Pokoju, Światłem, które symbolizuje pokój i braterstwo. Przychodzimy pod tegorocznym hasłem „Światło jest w nas”. Przychodzimy również z życzeniami, przynosząc ten promień, aby te małe promyczki dobra, które są w nas, owocowały i wzrastały wzbudzając w nas wielki pożar. Ktoś kiedyś powiedział, że wielkim dobrem jest dobroć, mądrość, uśmiech i śmiech i takich wartości życzę panu, pańskim pracownikom i mieszkańcom Szczecinka – zwróciła się do burmistrza Monika Stokowiec, Komendant Hufca ZHP w Szczecinku.

Teraz również pozostali mieszkańcy naszego miasta mogą się dzielić symbolicznym płomieniem. Betlejemskie Światło Pokoju jeszcze tego samego dnia zostało udostępnione wszystkim odwiedzającym szczecinecki Urząd Miasta. Czeka ono na nas na parterze ratusza.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra