Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu

Miasto z Wizją / 24.11.2015 / Komentarze
Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku zdobyła nowe materiały edukacyjne

Dziś w Przedszkolu Niepublicznym Miś gościł Starosta Powiatu Szczecineckiego, Krzysztof Lis oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Gospodarzem tego miejsca jest Bożena Kawczyńska, Dyrektor Przedszkola i Radna Powiatu Szczecineckiego. Celem wizyty było przekazanie na rzecz policji edukacyjnych materiałów, które ufundowane zostały przez Fundację Osób Pokrzywdzonych w Wypadkach Komunikacyjnych. W skład materiałów dydaktycznych wchodzą samochody, jezdnia, sygnalizacja świetlna. . Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Miś wykazały ogromną radość i prędko rozpoczęły zabawę, która z pewnością przyniosła osiągnięcie zamierzonego celu edukacyjnego.

W zeszłym roku organizowałem takie spotkania na terenie Powiatu Szczecineckiego z mieszkańcami i w dyskusji z mieszkańcami padły propozycje, aby mówiąc o bezpieczeństwie edukować już dzieci na poziomie przedszkolnym. Podchwyciłem ten pomysł. W związku z tym, że założyliśmy Fundację Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych i jestem prezesem tej fundacji, jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Postaraliśmy się znaleźć taką pracownię, która zabawowo traktuje o edukacji dzieci w poruszaniu się po drodze i sfinansowaliśmy materiały edukacyjne. Przekazaliśmy je dla Policji, aby drogowe miasteczko mogło wędrować po wszystkich przedszkolach w naszym powiecie – mówi Krzysztof Lis, Starosta Powiatu Szczecineckiego.

Zostaliśmy obdarowani miasteczkiem ruchu drogowego. Na ten pomysł wpadłam już dawno temu, szukałam osób, które mogą pomóc w jego realizacji i sfinansowaniu. W przedszkolach i w szkołach podstawowych jest bardzo duże zapotrzebowanie na zajęcia związane z tematem bezpiecznego powrotu do domu. Dotychczas policjanci nie mieli narzędzi, by w sposób ciekawy i interesujący prowadzić zajęcia dla najmłodszych-mówi mł. asp. Anna Matys, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku.

Policja wraz z mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego rusza do szkół i przedszkoli, by edukować najmłodszych i uświadamiać jak ważne jest bezpieczeństwo. Taka forma zajęć łączy zabawę i naukę. Czego więcej potrzeba, by nasze pociechy wzbogacały swoją wiedzę i poczucie bezpieczeństwa