Bezpłatnie sprawdź światła i hamulce

Miasto z Wizją / 16.10.2021 / Komentarze
To inicjatywa Komunikacji Miejskiej. Rozpocznie się 15 października

Jesienią oraz zimą, kiedy na dworze znacznie szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne nie rozpieszczają, widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Tym, o czym z całą pewnością w tym czasie powinni pamiętać wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy jest zadbanie nie tylko o wymianę opon na zimowe, ale także o odpowiednie ustawienie oświetlenia pojazdu.

„Sprawdź światła i hamulce przed zimą” to inicjatywa szczecineckiej Komunikacji Miejskiej. W jej ramach kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł oraz skontrolować efektywności hamowania i stan hamulców w swoich pojazdach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi użytkowników na stan oświetlenia i hamulców w ich pojazdach, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne. Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego nas wszystkich.

Aby bezpłatnie sprawdzić stan hamulców oraz ustawienie świateł w naszych pojazdach, należy jedynie odwiedzić Okręgową Stację Kontroli Pojazdów mieszczącą się przy ul. Cieślaka 4 (baza KM). Akcja będzie trwała przez dwa tygodnie. Rozpocznie się 15 października i potrwa do 31 października. Stację można odwiedzić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty w godz. od 9.00 do 13.00.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk