Biała flota wraca na Trzesiecko. Sprawdź rozkład rejsów

Miasto z Wizją / 30.04.2019 / Komentarze
Statki są już gotowe do tegorocznego sezonu

Szczecineckie statki wypływają już w swoje pierwsze w tym sezonie rejsy po Trzesiecku. Podobnie jak w minionym roku – na wycieczkę „Księżną Jadwigą” lub „Bayernem” będziemy mogli się wybrać już w długi majowy weekend. Rejsy będą odbywały się od 1 maja w każdą sobotę, niedzielę oraz w dni świąteczne i wolne od pracy.

Jednak na prawdziwy wodniacki sezon nad naszym jeziorem musimy jeszcze trochę poczekać. Rozpocznie się on nieco później, bo wraz z początkiem lipca. Do tego czasu biała flota będzie pojawia się na jeziorze głównie w weekendy i święta oraz obsługując rejsy czarterowe. Wraz z rozpoczęciem wakacji zaczną one pływać codziennie, aż do połowy września. Szczecineckie statki do nadchodzącego sezonu są już gotowe. Po przezimowaniu w dokach przeszły coroczną, wymaganą kontrolę.

W tym roku do swojej dyspozycji będziemy mieli osiem przystanków (w tym dwa na żądanie). Będą to przystanki: Zamek, Centrum, Restauracja Jolka, Hotel Resiedence, Trzesieka, Mysia Wyspa, Świątki Plaża oraz Wieża Bismarcka. Z rozkładu zniknął przystanek znajdujący się przy Hotelu Viki, za to „przybył” przystanek przy plaży na Świątkach.

Zmianom nie uległy także ceny biletów. Za bilet normalny zapłacimy 12 zł, natomiast bilet ulgowy kupimy w cenie 7 zł.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk